Dialógy s Čiernou Horou a Srbskom podľa Klusa predstavujú významný krok vpred v procese rozširovania EÚ

Dialógy s Čiernou Horou a Srbskom podľa Klusa predstavujú významný krok vpred v procese rozširovania EÚ

23.6.2021 (Webnoviny.sk) – Medzinárodné konferencie s Čiernou Horou a Srbskom na politickej úrovni, ktoré sa uskutočnili na okraj zasadnutia Rady pre všeobecné záležitosti, predstavujú významný krok vpred v procese rozširovania Európskej únie (EÚ) .
Po zasadnutí rady to v utorok 22. júna v Luxemburgu povedal štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus  (SaS). V tlačovej správe o tom informoval Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.
Krajiny už prešli kus cesty smerom k EÚ
Klus ozrejmil, že predstavitelia EÚ si sadli za jeden stôl s predstaviteľmi západného Balkánu a vypočuli si navzájom svoje názory a zodpovedali viaceré otázky týkajúce sa európskej integrácie.
„Považujem za kľúčové, aby sme v tomto pozitívnom vývoji nespomaľovali, a preto je nevyhnutné začať konať aj v prípade Albánska a Severného Macedónska, ktoré už prešli kus cesty smerom k EÚ. Mali by sme otvoriť prístupové rokovania s týmito krajinami čo najskôr,“ uviedol štátny tajomník.
Rada pre európske záležitosti členských krajín EÚ sa zaoberala aj prípravou zasadnutia Európskej rady, ktoré sa v Bruseli uskutoční 24. a 25. júna. Lídri štátov EÚ na ňom budú rokovať o koordinácii boja proti pandémii COVID-19, ekonomickej obnove po koronakríze, externej dimenzii migrácie, ako aj o vzťahoch EÚ s Tureckom a Ruskom.
Slovensko je pripravené diskutovať
Rozsah ekonomických a sociálnych dopadov koronakrízy je podľa Klusa mimoriadne problematický. Konštatuje, že je preto potrebné, aby došlo k efektívnej a včasnej implementácii národných plánov obnovy a odolnosti.
„V otázke migrácie je Slovensko pripravené prispieť ku konštruktívnej diskusii o fungujúcej azylovej politike EÚ. Sme za udržateľné riešenia, ktorých základ vidíme v dôslednej ochrane európskych hraníc a súčasne v rôznych formách spolupráce s krajinami pôvodu a tranzitu migrácie,“ povedal Klus.
Štátny tajomník označil za mimoriadne dôležitú aj bilaterálnu diskusiu k procesu rozširovania EÚ o Albánsko a Severné Macedónsko, ktorú absolvoval s námestníkom ministra zahraničných vecí Bulharska Rumenom Alexandrovom.
Viac k témam: koronakríza , Pandémia , Rada pre všeobecné záležitosti (GAC) Zdroj: Webnoviny.sk – Dialógy s Čiernou Horou a Srbskom podľa Klusa predstavujú významný krok vpred v procese rozširovania EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.



Share

Tweet


Whatsapp








Print

0 Shares

Príspevok Dialógy s Čiernou Horou a Srbskom podľa Klusa predstavujú významný krok vpred v procese rozširovania EÚ je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .



Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější