Švédsko: Obohacovač se rozhodl jet zadarmo autobusem, když řidič požádal, aby za cestu zaplatil, začal ho bít (video)
RSS

Švédsko: Obohacovač se rozhodl jet zadarmo autobusem, když řidič požádal, aby za cestu zaplatil, začal ho bít (video)

Taková celkem normální cesta autobusem ve Švédsku. Tedy alespoň podle vyjádření dopravce  jsou tyto incidenty poměrně obvyklé. Až se naskýtá otázka, zda by nebylo od věci pro všechny švédské řidiče hromadné dopravy zajistit kurzy sebeobrany.
Jak je totiž z videa patrné, tak hlavně zpočátku se příliš nikdo nesnažil napadenému řidiči pomoci. A to možná i ze strachu z nařčení z rasismu.
V úterý byl ve Stockholmu v autobuse napaden řidič. Důvod? Cestující chtěl cestovat zdarma.
„Bohužel je zcela běžné, že řidiči jsou vystaveni hrozbám a násilí,“ řekl tiskový mluvčí autobusové společnosti Transdev Stefan Johansson.
Když autobus č. 178 směr Jakobsberg v úterý odpoledne v 15 hodin projížděl Kistou, nastoupil do autobusu násilný cestující. Řidič autobusu, který po něm chtěl, aby si cestu zaplatil, byl zbit několika údery do hlavy.
Incident je zachycen na videu níže. Ukazuje, že řidič se dokázal násilníkovi ubránit  a zadržet ho.

Tiskový mluvčí autobusové společnosti Stefan Johansson věděl o incidentu více:
„V 15:00 byl jeden z našich řidičů napaden a udeřen do obličeje útočníkem,“ řekl.
„Řidiče jsme samozřejmě vyřadili ze služby, jako to u podobných incidentů děláme vždycky. Za daných okolností se mu daří dobře, takže nemusel do nemocnice. Na místo dorazila policie, pachateli se ale podařilo uprchnout.“
Byla podána policejní zpráva.
Stefan Johansson nevěděl, proč cestující napadl řidiče autobusu.  „Bohužel je zcela běžné, že jsou řidiči vystaveni hrozbám a násilí,“ řekl.
Podle informací, které Samnyt získal od svědka, řidič konfrontoval cestujícího, když odmítl zaplatit za jízdu autobusem…
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 4 ] Článek Švédsko: Obohacovač se rozhodl jet zadarmo autobusem, když řidič požádal, aby za cestu zaplatil, začal ho bít (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden