Měli jste covid? Pravděpodobně si budete vytvářet protilátky po celý život, píše Nature

Měli jste covid? Pravděpodobně si budete vytvářet protilátky po celý život, píše Nature

Lidé, kteří se zotavili z mírného onemocnění COVID-19, mají buňky kostní dřeně, které mohou vytvářet protilátky po celá desetiletí, ačkoli virové varianty mohou jejich ochranu částečně oslabit. (Foto: Pixabay)
Mnoho lidí, kteří byli infikováni virem SARS-CoV-2, si pravděpodobně bude vytvářet protilátky proti tomuto viru po většinu svého života.Naznačují to vědci, kteří v kostní dřeni lidí, kteří se zotavili z onemocnění COVID-19, identifikovali buňky produkující protilátky s dlouhou životností.
Bill Gates a George Soros spojili své síly pro výkup společnosti, která vyrábí testy na covid-19
Studie poskytuje důkaz, že imunita vyvolaná infekcí SARS-CoV-2 bude mimořádně dlouhotrvající.Protilátky – bílkoviny, které rozpoznávají a pomáhají inaktivovat virové částice – jsou klíčovou imunitní ochranou. Po nové infekci jsou časným zdrojem protilátek krátce žijící buňky zvané plasmablasty.Obrázek: Plazmatická buňka kostní dřeně (uměle obarvená). Tyto buňky, které produkují protilátky, zůstávají v těle lidí, kteří se zotavili z COVID-19, několik měsíců. (Foto: Dr Gopal Murti/Science Photo Library)
18 tisíc nahlášených úmrtí na očkování v Evropě je nejspíš jen zlomek skutečného počtu, uvádí vědkyně
„Plazmatická buňka je naše životní historie, pokud jde o patogeny, kterým jsme byli vystaveni,“ říká Ali Ellebedy, odborník na imunologii B-buněk na Washingtonově univerzitě v St. Louis ve státě Missouri, který vedl studii publikovanou 24. května v časopise Nature.Obrázek: Plazmatická buňka kostní dřeně (uměle obarvená). Tyto buňky, které produkují protilátky, zůstávají v těle lidí, kteří se zotavili z COVID-19, několik měsíců.Zdroj: nature.com
Článek Měli jste covid? Pravděpodobně si budete vytvářet protilátky po celý život, píše Nature se nejdříve objevil na AC24.cz .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější