PRAHA ZDRAŽUJE od srpna MHD a parkování

PRAHA ZDRAŽUJE od srpna MHD a parkování

Pražská koalice vedená Piráty rozhodla od srpna o výrazném zdražení městské hromadné dopravy a parkování P+R. Navzdory opakovaným proklamacím v minulosti, že se v Praze MHD zdražovat nebude. Upozornila na to média (např. viz ZDE ).
Dražší MHD
V Praze se od srpna výrazně změní tarify pro MHD. Zdraží jízdenka na 30 minut z 24 na 30 korun a 90minutová z 32 na 40 korun. Zdraží rovněž SMS jízdenky, a to v případě třicetiminutové z 24 na 31 korun a 90minutové z 32 na 42 korun. V minulosti přitom Piráti v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem opakovaně občany hlavního města ujišťovali, že zdražení veřejné dopravy není na pořadu dne . Naposledy před rokem totiž návrh na zdražení přednesl náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě) na výjezdním zasedání ve Škvorci (viz ZDE ).
Dražší bude i parkování
Hlavní město Praha od srpna zvedne také cenu stání na většině záchytných P+R parkovišť, kterých provozuje 20. Na čtyřech budou lidé za denní stání platit 100 korun a na devíti 50 korun. Zbylých sedm parkovišť, jež nejsou hlídaná, bude nově na 12 hodin zdarma. Nyní řidiči na všech s výjimkou jednoho platí 20 Kč za den.  Největší zvýšení cen se od srpna bude týkat parkovišť v Holešovicích a Ládví, jednoho z parkovišť na Skalce a stání u Kongresového centra , kde jako na jediném z parkovišť lidé i nyní platí více, konkrétně 90 korun za den.
Zpracoval Rudolf HruboňJak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější