Rast počtu predplatiteľov Netflixu sa prudko spomalil, bol najhorší za osem rokov

Rast počtu predplatiteľov Netflixu sa prudko spomalil, bol najhorší za osem rokov

21.7.2021 (Webnoviny.sk) – Americká spoločnosť  Netflix  podnikajúca v oblasti streamovacích služieb v druhom kvartáli tohto roka evidovala najhoršie spomalenie rastu počtu predplatiteľov za osem rokov. Firma preto do svojej ponuky pridáva novú atrakciu, a to videohry.
Streamovací gigant oznámil, že svojim terajším predplatiteľom ponúkne videohry bez dodatočných príplatkov, ale neuviedol, kedy túto službu odštartuje.
Najslabší výkon
Počas apríla až júna spoločnosť Netflix získala 1,5 milióna nových predplatiteľov. Bolo to však podstatne slabšie tempo pribúdania predplatiteľov ako v uplynulých rokoch.
Za január až jún tohto roka firma získala 5,5 milióna predplatiteľov, čo však bol jej najslabší výkon za polrok od roku 2013.
Takmer dvojnásobný zisk
Netflix však za apríl až jún dosiahol zisk 1,35 miliardy dolárov čiže 2,97 dolára na akciu. Išlo o takmer zdvojnásobenie zisku v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška. Tržby spoločnosti sa zvýšili o 19 percent na 7,3 miliardy dolárov.
Netflix zostáva zďaleka najväčšou streamovacou službou na svete, hoci v tejto oblasti podnikania je čoraz silnejšia konkurencia a pôsobia v nej napríklad aj Walt Disney, HBO, Amazon a Apple.
Viac k témam: streamovacia služba Zdroj: Webnoviny.sk – Rast počtu predplatiteľov Netflixu sa prudko spomalil, bol najhorší za osem rokov © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Rast počtu predplatiteľov Netflixu sa prudko spomalil, bol najhorší za osem rokov je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější