Na unavené olympioniky nemusí vakcína tolik účinkovat! Vtip?

Na unavené olympioniky nemusí vakcína tolik účinkovat! Vtip?

JAN BARTOŇ
Bývalá ředitelka Mikrobiologického ústavu Akademie věd České republiky Blanka Říhová využila média k dalšímu strašení veřejnosti.


Petr Třešňák, jehož komentář k novému nejvyššímu státnímu zástupci Igoru Střížovi, jsem glosoval nedávno, si tentokrát vybral ke zpovědi o covidu odborníka na slovo vzatého, bývalou ředitelku Mikrobiologického ústavu AV ČR. Ta se pustila do kritiky chování mladých lidí v klubech, které, kdyby měla pravomoc, by nekompromisně trestala. A to v době, kdy Velká Británie s poněkud větší proočkovaností populace než u nás všechna omezení uvolnila. A o „možnosti tance“ v klubech se údajně diskutuje i na vládě. Říhová se vyjádřila i k pozitivním výsledkům testů sportovců na olympiádě.
Podle Říhové je možné , že na vrcholového sportovce nemusí očkování tolik účinkovat tak jako na normálního člověka.   „ Olympionik jde na vakcinaci fyzicky unaven, jeho organismus tak může být oslaben, navíc po očkování si kvůli výpadku z tréninku zřejmě nedopřeje volno a klid jako ostatní lidé.  „Držitelka medaile udělené Senátem ČR se domnívá, že k pozitivnímu nálezu na covid-19 může přispět i dlouhá cesta letadlem z Evropy do Tokia. „V letadle je virus vlastně pořád přítomen, stroj je vlastně živý organismus, protože se pořád v něm něco děje. Lidé vedle sebe konzumují jídlo, chodí si do skřínek pro věci, anebo si po užití toalety nedostatečně umyjí ruce. Těmi se pak dotknou obličeje a nákaza je hned na světě.“ Odbornice poukazuje, že sportovci mohou v letadle infekci chytit i od spolucestujícího. „Nakazit se ale mohou i na tokijském letišti, které je ohromné a projdou jím neskutečné davy lidí. Navíc zde reprezentanti po příletu tráví několik hodin. Zkrátka viry mají svou hlavu a není tak těžké se jimi i po vakcinaci infikovat.“
Pochybuji, že pro svá tvrzení ohledně špičkových atletů a jejich snížené účinnosti vakcín proti covidu má paní Říhová jediný důkaz. Zneužívá se pouze jejího bývalého postavení v čele Mikrobiologického ústavu a autor textu Třešňák v celém článku zdůrazňuje její úspěchy včetně medaile Senátu PČR. Takto se dělají rozhovory s “odborníky”.
Na celé situaci s pozitivním nálezem u českých olympioniků – plážových volejbalistů – je typické, že se necítí nemocní (ačkoliv je statistiky povedou jako nemocné) a zřejmě nebudou moci startovat v soutěži. Dokonce jsem ve sportovní části Událostí na ČT dne 20.7.2021 zaslechl, že ve hře je údajně i to, že se kvůli pozitivním výsledkům na covid mezi sportovci nakonec OH neuskuteční! Japonská veřejnost totiž proti OH protestovala, nyní se mají hry uskutečnit bez diváků, a nakonec se tedy možná vůbec neuskuteční.
Co se teorie o „oslabených sportovcích“, na které očkování tolik nefunguje, je to velmi zajímavý názor bývalé ředitelky Mikrobiologického ústavu  Říhové . Její popis infekce v letadle mi připomíná ukázku hygieny mytí rukou, kterou nám na počátku epidemie předváděla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leynová. Pak jsem ovšem od jiných odborníků četl, že přenos kontaktem není v případě covidu nejčastějším způsobem infekce. Pak paní exředitelka popisuje možnost infekce na „obrovském tokijském letišti“, kterými procházejí „davy lidí“. Při příznačné japonské pečlivosti si nákazu právě tady vůbec nedokážu představit.
Nicméně, názory paní Říhové jsou přesně v souladu s názory „zavíračů“. Paní Říhová hovoří o tom, že „viry mají svou hlavu a není těžké se jimi i po vakcinaci infikovat“. I já mám svou hlavu a vyprávění paní exředitelky ve mně spíš vzbudilo rozpaky. Ještě že jsem „normální člověk“ a žádný “unavený” sportovec. Snad mi to očkování, které jsem absolvoval před několika týdny, vydrží i přes můj věk o pár dní déle než špičkovým a zdravým atletům.


Jan Bartoň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET


Dnes nejprohlíženější