WHO (konečně) oficiálně ukončila pandemii covid-19
RSS

WHO (konečně) oficiálně ukončila pandemii covid-19

Světová zdravotnická organizace prohlásila, že mimořádná situace v souvislosti s COVD-19 je u konce, čímž ukončila tříleté označení, které poprvé přijala v lednu 2020. (Foto: Flickr)Zdravotnický orgán začal používat slovo „pandemie“ v březnu 2020, aby upozornil svět na nebezpečí viru, ačkoli tento termín nemá žádný právní význam.Generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus v pátečním rozhovoru s novináři uvedl: „Pandemie je jedním z nejzávažnějších problémů WHO:
WHO si naběhla tímto příspěvkem. Lidé začali sdílet vedlejší účinky očkování
„Již více než rok má pandemie klesající tendenci. „Včera se po patnácté sešel výbor pro mimořádné situace a doporučil mi, abych vyhlásil konec stavu ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu. Toto doporučení jsem přijal.“„Proto s velkou nadějí prohlašuji Covid-19 za konec celosvětového zdravotního ohrožení,“ dodal.
„Kdy nasadíme novou variantu?!“ Uniklá konverzace britského ministra
Jak uvádí deník The Wall Street Journal, podle Lawrence Gostina, ředitele fakulty O’Neillova institutu pro národní a globální zdravotnické právo na Georgetownské univerzitě, který byl poradcem WHO, tento krok nevyvolá změny ve financování nebo službách vlády.„Světová veřejnost a političtí představitelé se již dávno posunuli dál…“ Gostin řekl.Podívejte se na brífink níže:
Zase? Fauci uzavřel dohodu s „protipandemickou“ biolaboratoří
Podle údajů WHO je pandemie (spojena) s úmrtím téměř 7 milionů lidí a 765 milionů nakažených.Přesto Tedros Adhanom Ghebreyesus nemohl nechat strašení na pokoji a varoval, že: „To neznamená, že Covid-19 jako globální zdravotní hrozba skončil.“Takže se stále bojte, Ameriko, a když jste sama, noste si v autě masku…
Plánovaná zdravotní diktatura WHO dostává konkrétní podobu


Zdroj: wsj.com
Článek WHO (konečně) oficiálně ukončila pandemii covid-19 se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden