Na olympiáde v Tokiu pribudli ďalší nakazení účastníci, počet prípadov tak prekročil stovku

Na olympiáde v Tokiu pribudli ďalší nakazení účastníci, počet prípadov tak prekročil stovku

23.7.2021 (Webnoviny.sk) – Organizátori olympijských hier v Tokiu v piatok oznámili 19 nových prípadov nákazy koronavírusom v súvislosti s OH 2020. V tejto sume sú zarátaní traja športovci zo zahraničia a 16 prípadov sa týka novinárov a obslužného personálu. Až trinásť nových pozitívnych vzoriek sa vyskytlo v Tokiu, zostávajúcich šesť v ďalších dvoch dejiskách olympijských súťaží v Čibe a Kanagawe.
Viac o téme: Koronavírus
Na väčšinu týchto prípadov sa vzťahuje povinná 14-dňová karanténa. Celkový počet pozitívnych testov na ochorenie COVID-19 u ľudí, ktorí sa pohybujú na olympijskej scéne, od 1. júla stúpol na stodesať. Informuje o tom oficiálny web OH 2020.
Fanúšikovia budú chýbať
Piatkovým slávnostným ceremoniálom na Národnom štadióne v Tokiu otvoria Hry XXXII. olympiády. Na tribúnach vynoveného 68-tisícového stánku budú chýbať fanúšikovia tak ako počas celých hier v meste, kde platí núdzový stav v súvislosti so šírením koronavírusu.
Na tribúny sa dostane približne len 950 ľudí, budú to organizační pracovníci plus akreditovaní zástupcovia médií z celého sveta.
Na ceremoniál nemôžu ani tréneri
Priamo na ploche hlavného tokijského športového stánku budú pod vlajkami svojich krajín defilovať športovci a tiež tam budú herci a speváci účinkujúci v kultúrnom programe, ktorý bude súčasťou slávnosti otvorenia hier.
Účasť na ceremoniáli bude zakázaná nielen pre obyčajných fanúšikov, ale aj pre trénerské štáby a ďalších členov realizačných tímov športovcov.
Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)
Viac k témam: Koronavírus , LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu , Pandémia Zdroj: Webnoviny.sk – Na olympiáde v Tokiu pribudli ďalší nakazení účastníci, počet prípadov tak prekročil stovku © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Na olympiáde v Tokiu pribudli ďalší nakazení účastníci, počet prípadov tak prekročil stovku je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější