„Evropský systém ochrany hranic nefunguje.“ Rakousko posiluje hranice kvůli přílivu migrantů

„Evropský systém ochrany hranic nefunguje.“ Rakousko posiluje hranice kvůli přílivu migrantů

Rakousko vyšle na hranice asi 400 vojáků kvůli přílivu nelegálních migrantů, informuje televizní kanál ORF s odkazem na projev šéfa rakouského ministerstva vnitra Karla Nehammera. (Foto: Flickr)
Zejména ministr řekl, že politika udělování azylu migrantům v Evropské unii selhala a Rakousko potřebuje posílit své hranice, neboť evropský systém ochrany hranic nefunguje,  poznamenává  televizní kanál.„Vzhledem k rostoucímu počtu nezákonných pokusů (překročit hranice)… je nutné výrazně posílit síly na hranicích se Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem,“ zdůraznila  také rakouská ministryně obrany Claudia Tannerová.Až 2000 záložníků je připraveno k nasazení na hranicích. Podle Tannerové k oznámenému zvýšení již došlo: zejména v sobotu již nařídila, aby se jednotky z 25. praporu Jäger z Klagenfurtu přesunuly k hranicím.Podle Nehammera je zejména hranice s Maďarskem nejvytíženějším místem pro nelegální překračování hranic. V této souvislosti Nehammer hovořil o výrazném nárůstu počtu azylantů. Za ten rok již bylo zadrženo 15 768 lidí – v minulém roce 21 700.Ministr vnitra také ostře kritizoval Evropskou komisi a označil evropský azylový systém za neudržitelný.Podle Nehammera je Rakousko jednou ze zemí s nejtěžší migrační  zátěží  v Evropské unii, ale  „nedostávají žádnou podporu od Komise EU, která diskutuje o rozdělování uprchlíků“ . Proto podle něho mají velký význam i ozbrojené síly. Dodal také, že systém musí být nyní „radikálně“ přestavěn.„Potřebujeme lepší postupy, ale můžeme jich dosáhnout pouze tehdy, pokud nám k tomu Evropská unie dá příležitost. V současné době se Komise vydala zcela špatným směrem. Evropský azylový systém selhal,“ řekl již dříve Nehammer.Ministr vnitra vyzval k urychlenému azylovému řízení, zvýšení bezpečnosti vnějších hranic a repatriaci.  „Návrat je tajemstvím, protože je důležitým signálem zemím, odkud migranti pocházejí: Nemá smysl cpát do chřtánu 5000 dolarů organizovanému zločinu.“  Poznamenal také, že po příkladu dohody mezi EU a Tureckem by EU měla  uzavřít  dohody s různými zeměmi, aby se uprchlíci již do Evropy nedostávali.Zdroj: snews.com
Článek „Evropský systém ochrany hranic nefunguje.“ Rakousko posiluje hranice kvůli přílivu migrantů se nejdříve objevil na AC24.cz .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější