Berlín zažil najväčšie zhromaždenie od začiatku pandémie, na dúhový pochod prišli desaťtisíce ľudí

Berlín zažil najväčšie zhromaždenie od začiatku pandémie, na dúhový pochod prišli desaťtisíce ľudí

25.7.2021 (Webnoviny.sk) – Na dúhovom pochode v Berlíne známom ako Christopher Street Day sa v sobotu zúčastnilo približne 65-tisíc ľudí. Je to trojnásobne viac, ako sa očakávalo. Bolo to najväčšie zhromaždenie v Berlíne od začiatku pandémie.
Podujatie, na ktorom účastníci vyjadrili podporu právam LGBTQ ľudí, sa začalo výzvou od berlínskeho senátora pre kultúru Klausa Lederera, aby sa metropola stala „zónou queer slobody“ .
Situácia v Maďarsku a Poľsku
Vyjadril sa tak v reakcii na zhoršujúcu sa situáciu komunít v Maďarsku a Poľsku, z ktorej mu podľa jeho slov „behá mráz po chrbte“ .
Niektoré poľské regióny a obce vyhlásili „zóny bez LGBT“ , zatiaľ čo v Maďarsku zase nedávno prijali zákon, ktorý zakazuje zobrazovanie homosexuality alebo zmeny pohlavia maloletým.
Hovorca polície Martin Dams pôvodne informoval agentúru AP, že odhadovaná účasť je 35-tisíc ľudí. Tento počet neskôr zvýšili. Organizátori hovoria o 80-tisíc účastníkoch.
Odstup nemohli dodržať
Vzhľadom na pravidlá sociálneho odstupu a zákaz alkoholu v rámci boja proti koronavírusu očakávali pritom len okolo 20-tisíc ľudí. Vlani sa v dôsledku pandémie žiaden pochod nekonal.
Pochod viedlo päť nákladných áut, ktoré boli od seba vzdialené, aby mali demonštranti viac priestoru.
Organizátori opakovane vyzývali účastníkov, aby mali na tvárach rúška a dodržiavali odstup, čo už, ako podotýka AP, pre samotný počet ľudí nebolo vždy možné.
Viac k témam: Christopher Street Day , dúhový pochod Zdroj: Webnoviny.sk – Berlín zažil najväčšie zhromaždenie od začiatku pandémie, na dúhový pochod prišli desaťtisíce ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Berlín zažil najväčšie zhromaždenie od začiatku pandémie, na dúhový pochod prišli desaťtisíce ľudí je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější