Francúzsky prezident Macron vyzval na jednotu a masové očkovanie v boji proti koronavírusu

Francúzsky prezident Macron vyzval na jednotu a masové očkovanie v boji proti koronavírusu

25.7.2021 (Webnoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval na národnú jednotu a masové očkovanie v boji proti koronavírusu. Tiež skritizoval ľudí, ktorí podnecujú antivakcinačný sentiment a protesty.
V sobotu vo Francúzsku protestovalo zhruba 160-tisíc ľudí, ktorí nesúhlasia s predkladaním takzvaného covid pasu v reštauráciách a povinným očkovaním zdravotníckych pracovníkov. Mnoho demonštrantov skandovalo slovo sloboda a hlásalo, že im vláda nemá hovoriť, čo majú robiť.
Protesty organizujú aj extrémisti
„Čoho je hodná vaša sloboda, ak mi poviete ‘Nechcem sa očkovať,’ ale zajtra nakazíte vášho otca, vašu matku alebo mňa?,“ vyhlásil Macron v sobotu počas návštevy nemocnice vo Francúzskej Polynézii.
Demonštranti sa podľa neho môžu „pokojne a s úctou vyjadrovať“ , demonštrácie sa však vírusu nezbavia.
„Chcem vyzvať na jednotu,“ povedal a následne skritizoval ľudí, „ktorí sa zaoberajú iracionálnou, niekedy cynickou a manipulatívnou mobilizáciou“ proti očkovaniu.
Medzi organizátormi protestov sú aj krajne pravicoví politici a extrémistickí členovia francúzskeho hnutia žltých viest, ktorí sa hnevajú na Macronovu vládu.
Povinné očkovanie zdravotníkov
Vo Francúzsku v dôsledku nákazy koronavírusom zomrelo viac ako 111-tisíc ľudí. Úrady evidujú zhruba 20-tisíc nových infekcií denne, pričom začiatkom mesiaca ich bolo len niekoľko tisíc. V krajine sa začínajú znovu objavovať obavy zo zvýšeného počtu hospitalizácií.
Zákonodarcovia vo francúzskom Senáte v noci schválili návrh zákona, ktorý vyžaduje od ľudí pri vstupe do reštaurácií a ďalších priestorov spomenuté covid pasy a tiež prikazuje povinné očkovanie zdravotníkov.
Vo verzii, ktorú schválila dolná komora parlamentu, však urobili toľko zmien, že sa na návrh zákona musí pozrieť spoločný výbor, aby sa pokúsil nájsť kompromisnú verziu.
Viac k témam: COVID pas , COVID-19 , Koronavírus Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsky prezident Macron vyzval na jednotu a masové očkovanie v boji proti koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Francúzsky prezident Macron vyzval na jednotu a masové očkovanie v boji proti koronavírusu je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější