Letná olympiáda v Tokiu (vodný slalom): Matej Beňuš si medailu nevypádloval, Česko má striebro (foto)

Letná olympiáda v Tokiu (vodný slalom): Matej Beňuš si medailu nevypádloval, Česko má striebro (foto)

26.7.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 26. júla 9:46
Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Matej Beňuš neuspel vo finále kategórie C1 na olympijských hrách v Tokiu.
Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)
Výsledná šiesta priečka je určite sklamanie pre obhajcu striebornej medaily z brazílskeho Ria de Janeiro 2016, ktorý mal aj v Japonsku medailové ambície.
Online prenos (minúta po minúte)
“Som momentálne celkom sklamaný, bez trestného dotyku by som mal medailu… Ja ako pravák som dostal sedem sekúnd od najlepšieho ľaváka. Na semifinále a finále úplne zmenili trať, bola o dosť náročnejšia ako kvalifikačná. Vrchná polovica bola ešte celkom dobrá, ale od pätnástky a šestnástky som kopil chyby a už to nešlo. Bol som stopercentne pripravený, bohužiaľ, aj to je vodný slalom a stáva sa to. Myslím si, že minimálne do ďalších olympijských hier v Paríži by som rád pádloval, ešte mám na to vek. Teraz je však ešte o tom priskoro hovoriť,” uviedol Beňuš v prvej reakcii pre RTVS.
Zlatý Savšek s čistou jazdou
Zlato si po suverénnom finálovom predstavení vybojoval Slovinec Benjamin Savšek. S čistou jazdou ako jediný dosiahol čas pod 100 sekúnd (98,25 s).
Letná olympiáda v Tokiu – vodný slalom (muži – C1 / finále)
Matej Beňuš išiel vo finále ako druhý v poradí
1. Benjamin Savšek (Slo.) 98,25 , 2 Lukáš Rohan (ČR) +3,71, 3. Sideris Tasiadis (Nem.) +5,45, 4. Adam Burgess (V. Brit.) +5,61, 5. Martin Thomas (Fra.) +6,73, 6. Matej Beňuš (SR) +7,35 , 7. Zachary Lokken (USA) +7,83 8. Ander Elosegi (Špa.) +8,34, 9. Daniel Watkins (Aus.) +9,93, 10. Takuja Hanuda (Jap) +11,05
Striebro putuje do Českej republiky zásluhou Lukáša Rohana, ktorý aj s dvoma trestnými sekundami zaostal za Savšekom o 3,71 s. Bronz si vypádoval nemecký favorit a líder svetového rebríčka Sideris Tasiadis (+5,45).
Beňuš obhajoval striebro z Ria
Beňušovi nevyšla podľa predstáv už jeho semifinálová jazda, s dvoma trestnými sekundami a niekoľkými ďalšími zaváhaniami sa zaradil na deviate miesto. Za víťazným Francúzom Martinom Thomasom zaostal o 5,75 s. Keďže finále s desiatkou najlepších sa začalo v obrátenom slede na základe výsledkov semifinále, Beňuš vyštartoval ako druhý za Japoncom Takujom Hanedom.
Vo finále chcel odčiniť nevydarené semifinále, ale nepodarilo sa mu to. Na identickej trati opäť nabral dve trestné sekundy a dosiahol čas 105,60 s. Pre porovnanie v semifinále zajazdil výkon 106,40 s. Ambiciózny Bratislavčan dobre zvládol úvodnú kombináciu protiprúdnych bránok štyri a päť, ale na šestke nabral mierne časové manko.
Ďalšie problémy nastali pre prejazde pätnástkou a optimálnu nemal ani šestnástu bránku. Na protiprúdnej devätnástke sa potom nevyhol dotyku a dvom trestným sekundám a v tej chvíli bolo zrejmé, že medaila zostane tentoraz visieť privysoko. V závere ešte Beňuš zrýchlil a v cieli sa zaradil na prvé miesto, ale v tej chvíli tam bol okrem neho iba Japonec Takuja Haneda.
Obhajca striebornej medaily z Ria de Janeiro 2016 Beňuš mal v Tokiu jednoznačný cieľ získať medailu. Zverenec Petra Škantára je jedným z troch singlkanoistov, ktorí sa postarali o medailový zásah Slovenska na prvých šiestich olympijských hrách v ére modernej samostatnosti. Päťkrát bral medailu Michal Martikán (2-2-1), raz Juraj Minčík (0-0-1) a zatiaľ naposledy v Riu práve Beňuš (0-1-0). Táto medailová séria sa teraz v Tokiu prerušila a slovenský pretekár z mužskej “céjednotky” prvýkrát odíde domov bez cenného kovu.
Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu , vodný slalom – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021 Zdroj: Webnoviny.sk – Letná olympiáda v Tokiu (vodný slalom): Matej Beňuš si medailu nevypádloval, Česko má striebro (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Letná olympiáda v Tokiu (vodný slalom): Matej Beňuš si medailu nevypádloval, Česko má striebro (foto) je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější