USA majú pre delta variant a nezaočkovaných ľudí ťažkú situáciu, podľa experta idú zlým smerom

USA majú pre delta variant a nezaočkovaných ľudí ťažkú situáciu, podľa experta idú zlým smerom

26.7.2021 (Webnoviny.sk) – USA sú v „zbytočne v ťažkej situácii” vyplývajúcej z rastúceho počtu prípadov ochorenia COVID-19, ktorého motorom sú nezaočkovaní Američania a nákazlivý delta variant koronavírusu.
Povedal to v nedeľu popredný americký expert na infekčné choroby Anthony Fauci. „Ideme zlým smerom,” povedal Fauci a dodal, že je z toho „veľmi frustrovaný” .
Odporúčané nosenie rúška
Podľa jeho slov americkí vládni predstavitelia, ktorí majú na starosti verejné zdravie, aktívne zvažujú odporúčanie, aby aj zaočkovaní ľudia nosili rúška.
Viac o téme: Koronavírus
Okrem toho podľa neho budú pravdepodobne odporúčať dodatočnú dávku očkovacej látky pre vakcinovaných ľudí s utlmeným imunitným systémom.
Prosba na neočkovaných
Fauci poznamenal, že miestne správy niektorých oblastí USA, v ktorých počet infekcií prudko stúpa, už vyzývajú ľudí, aby nosili rúška vo vnútorných verejných priestoroch bez ohľadu na to, či sú vakcinovaní.
„Ide prevažne o problém nezaočkovaných ľudí, preto sme v tejto situácii a fakticky prosíme nevakcinovaných, aby sa dali zaočkovať,” dodal Fauci.
Doteraz je v USA podľa údajov amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) úplne zaočkovaných 163 miliónov ľudí čiže 49 percent celkovej populácie krajiny.
Viac k témam: COVID-19 , delta variant koronavírusu , Koronavírus , očkovanie proti koronavírusu Zdroj: Webnoviny.sk – USA majú pre delta variant a nezaočkovaných ľudí ťažkú situáciu, podľa experta idú zlým smerom © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok USA majú pre delta variant a nezaočkovaných ľudí ťažkú situáciu, podľa experta idú zlým smerom je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější