Koaličný poslanec Linhart kritizuje Mikulca pre marenie vyšetrovania, uvažuje podporiť jeho odvolanie

Koaličný poslanec Linhart kritizuje Mikulca pre marenie vyšetrovania, uvažuje podporiť jeho odvolanie

26.7.2021 (Webnoviny.sk) – Koaličný poslanec Patrick Linhart ( Sme rodina ) zvažuje hlasovať za odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). Ako ďalej uviedol vo vyhlásení, k tomuto kroku má vážne osobné dôvody.
„Sú nimi mnou podané, no nevyšetrené, alebo zmarené, trestné oznámenia. Za pravdu v zlyhaní pri určitom vyšetrovaní mi dáva aj generálna prokuratúra, a preto právnici pripravujú rozsiahlu žalobu,” povedal poslanec. Doplnil, že na zmenu čakal rok, no bezvýsledne.
Záhadné okolnosti zmarenia
„Pochybnosti s manipulovaním pri vyšetrovaní mám z osobných skúseností a týkajú sa priamo niekoľkých mnou podaných trestných oznámení, ktoré boli neprešetrené alebo zámerne zmarené. Tieto záhadné okolnosti zmarovania vyšetrovania mali byť preverované vnútorne ministerstvom vnútra, no i tu sa v mnohých prípadoch neudialo absolútne nič,” povedal poslanec.
Linhart tvrdí, že pre trestné oznámenia, ktoré poukazujú na korupciu či tunelovanie verejných zdrojov, sa stal terčom nepotrestanej diskreditácie jeho osoby a v minulosti pred vstupom do politiky dokonca aj terčom vyhrážania sa fyzickou likvidáciou jeho osoby.
Vyhrážajú sa mu diskreditáciou
„K určitým formám vyhrážania mojou diskreditáciou alebo fyzickým napadnutím, dochádza aj dnes, a to po podaní trestného oznámenia kvôli údajnej korupcii a tunelovaniu verejných zdrojov primátorom Nových Zámkov Otokarom Kleinom. A to sa deje verejne priamo v mediálnom výstupe primátora Otokara Kleina,” uviedol.
Zároveň doplnil, že prípady spojené s primátorom Nových Zámkov Otokarom Kleinom dnes vyšetruje Národná kriminálna agentúra.
Zámerne zdiskreditovaný
„Bolo tak tomu aj v minulosti, bohužiaľ aj tu bolo vyšetrovanie údajne manipulované a marené, preto moje obavy, že sa aj tento, ako aj ďalšie prípady, zametú pod koberec, sú veľké. Z daných dôvodov tieto nezačaté alebo zmarené vyšetrovania beriem dosť osobne a otázka je, že keď môže byť poslanec Národnej rady SR zámerne diskreditovaný a ešte aj v dnešnej dobe zastrašovaný pri poukazovaní na korupciu, akú odvahu podávať takéto trestné oznámenia má mať radový občan,” povedal Linhart.
Nech sa poslanecký klub Sme Rodina pri hlasovaní o vyslovení nedôvery ministrovi vnútra Mikulcovi rozhodne akokoľvek, Linhart bude podľa vlastných slov žiadať vyvodenie personálnej zodpovednosti ministra vnútra a tiež policajného prezidenta Petra Kovaříka.
Nevnímali jeho jasný signál
„V minulosti som sa poukazujúc na tieto vážne zlyhania ministerstva vnútra pri hlasovaní o odvolávaní pána ministra Mikulca zdržal. Tento môj jasný signál nebol dostatočne vnímaný, preto som sa rozhodol, že pokiaľ ma na najbližšom klube pán minister osobne nepresvedčí o okamžitej náprave vo svojom rezorte, som pripravený hlasovať za jeho odvolanie,” dodal poslanec.
Mimoriadna schôdza parlamentu k odvolávaniu Mikulca z funkcie bude počas septembrovej riadnej schôdze. Plénum dnes totiž dvakrát nebolo uznášaniaschopné. V rokovacej sále sa niečo po 10:00 prezentovalo iba 45 poslancov. Mimoriadnu schôdzu iniciovala opozičná strana Smer-SD. Plénum nebolo k predmetnému bodu dvakrát uznášaniaschopné ani v nedeľu 25. júla.
Najbližšia riadna schôdza Národnej rady SR sa začína 16. septembra.
Viac k témam: mimoriadna schôdza parlamentu , minister vnútra SR , odvolanie z funkcie Zdroj: Webnoviny.sk – Koaličný poslanec Linhart kritizuje Mikulca pre marenie vyšetrovania, uvažuje podporiť jeho odvolanie © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Koaličný poslanec Linhart kritizuje Mikulca pre marenie vyšetrovania, uvažuje podporiť jeho odvolanie je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější