Zatvorí sa pobočka pošty v popradskej časti Veľká? Nespokojní obyvatelia chystajú ďalšiu petíciu

Zatvorí sa pobočka pošty v popradskej časti Veľká? Nespokojní obyvatelia chystajú ďalšiu petíciu

26.7.2021 (Webnoviny.sk) – V Poprade sa začína s organizáciou už druhej petície za zachovanie pobočky Slovenskej pošty v mestskej časti Veľká. Začiatkom júla odštartovalo prvú Občianske združenie Klub Veličanov. Ďalšiu chce v krátkom čase spustiť mestský poslanec Peter Dujava.
Zatvorenie danej pobočky avizovala Slovenská pošta už skôr, ide o súčasť optimalizácie organizačnej štruktúry a rušenia kamenných pobočiek na Slovensku. Podľa slov jej riaditeľa Martina Ľuptáka má Poprad nadštandardne veľa pôšt. Povinné sú v tomto meste tri, Poprad ich má osem.
Najbližšia pobočka na stanici
Veľká bola v minulosti mestečkom, v roku 1946 sa však zlúčila s Popradom. Pošta tam fungovala už pred viac ako sto rokmi, podľa dostupných informácií v nej bol v roku 1899 zriadený telegraf. Na jej históriu odkazuje aj Dujava.
„Jej zrušením odstavíme celú mestskú časť od poštových služieb. To v praxi znamená, že obyvatelia budú musieť navštevovať najbližšiu pobočku na železničnej stanici. Pre mnohých obyvateľov danej mestskej časti, a hlavne pre dôchodcov, sa takto výrazne zhorší kvalita bývania v danej mestskej časti,“ vysvetlil v pondelok pre médiá Dujava, ktorý je rodákom z Veľkej.
Obyvatelia žiadajú o pomoc 
Informácie o čase zberu podpisov, petičných hárkoch a petičnom výbore plánuje Dunaja poskytnúť v krátkom čase.
„Zároveň sa pokúsim celou váhou svojho poslaneckého mandátu zvrátiť nesprávne rozhodnutie rušenia pobočky pošty v tejto mestskej časti,“ uviedol s tým, že v tejto súvislosti sa na neho obracajú obyvatelia danej mestskej časti.
Presunutá do nových priestorov
O zámere zrušiť dve pobočky v Poprade informoval generálny riaditeľ pošty Martin Ľupták počas zasadnutia mestského zastupiteľstva v Poprade 11. júna. Pôvodne sa hovorilo o rušení pošty pri nemocnici a v mestskej časti Matejovce. Pri druhej spomínanej bol jedným z dôvodov zrušenia aj zlý stav budovy, v ktorej sídli.
V spolupráci s mestom Poprad však našla Slovenská pošta pre túto pobočku alternatívne riešenie. Zo súčasných priestorov ju presťahuje do nových, ktoré sa nachádzajú v miestnej spoločnosti. Ľupták ešte v júni avizoval, že ak nebude zrušená pošta v Matejovciach, namiesto nej sa zruší pošta v mestskej časti Veľká.
Viac k témam: petícia Zdroj: Webnoviny.sk – Zatvorí sa pobočka pošty v popradskej časti Veľká? Nespokojní obyvatelia chystajú ďalšiu petíciu © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Zatvorí sa pobočka pošty v popradskej časti Veľká? Nespokojní obyvatelia chystajú ďalšiu petíciu je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější