Tesla pokračuje ve spanilé jízdě! Její finanční výsledky vypadají jako z říše snů

Tesla pokračuje ve spanilé jízdě! Její finanční výsledky vypadají jako z říše snů


Tesla v letošním roce pokračuje ve spanilé jízdě. O tom, že je v dobré kondici, svědčí neustále zvyšující se rekordní počet vyrobených elektromobilů (i navzdory pandemii a nedostatku čipů na světových trzích), dále ziskovost firmy, ale i výstavba nových továren Gigafactory.
Finanční výsledky Tesly v Q2 2021
Podle očekávání Wall Street měla Tesla dosáhnout příjmu ve výši 11,532 miliard dolarů a zisku 0,94 dolarů na akcii, nicméně jak už to tak u americké automobilky bývá, došlo k dalšímu podcenění. Tesla dosáhla příjmů 11,958 miliard dolarů a zisku 1,142 miliard, resp. 1,45 dolarů na akcii, podle předběžných čísel před auditem.Za skvělými výsledky stojí zejména rekordní výroba , kdy Tesla meziročně zvýšila počet vyrobených aut o 151 % (!) na 296 421 elektromobilů, přičemž zákazníkům bylo dodáno o 121 % více vozů, což dělá rekordních 201 304 elektromobilů. Růst Tesly tedy zdaleka nekončí, spíše přesně naopak.
Tesla má „menší hotovost“ a opět zpoždění produktů
Kvůli splácení úvěrů však firma přišla o volnou hotovost, resp. došlo ke snížení tohoto finančního polštáře na 16,229 miliard dolarů.
Asi největší nepříjemností jsou zprávy ohledně slibovaných produktů, které jsou zpožděné. Například nové baterie Tesla 4680 ještě nejsou hotové a je potřeba ještě asi z 10 % udělat nějaké finální testy a poslední dodělávky, než bude moci být rozjeta velkovýroba. Tahač Tesla Semi se pak odkládá až na rok 2022.
zdroj: elektrickevozy.cz
The post Tesla pokračuje ve spanilé jízdě! Její finanční výsledky vypadají jako z říše snů first appeared on .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější