Slováci v Indii by sa mali mať na pozore, ministerstvo zahraničia varuje pred monzúnovými dažďami

Slováci v Indii by sa mali mať na pozore, ministerstvo zahraničia varuje pred monzúnovými dažďami

27.7.2021 (Webnoviny.sk) – Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky v Dillí upozorňuje turistov zo Slovenska, ktorí sa nachádzajú v Indii, na výskyt prudkých monzúnových dažďov. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o tom informuje na svojej webovej stránke.
Prudké monzúnové dažde môžu byť sprevádzané zosuvmi pôdy, kameňov a lokálnymi povodňami. „Dažde a sprevádzajúce riziká si vyžiadali už viac ako 150 obetí na životoch, pričom najviac zasiahnuté sú štáty Maharashtra, Karnataka, Uttarakhand, Bihar, Západné Bengálsko, Himachal Pradesh, Uttar Pradesh, ako aj ďalšie štáty, vrátane populárnych dovolenkových destinácií,“ uvádza rezort diplomacie. Monzúnové obdobie prevláda v Indii od júla do septembra.
Rezort diplomacie preto cestujúcim v Indii a Bangladéši odporúča, aby dodržiavali pokyny miestnych úradov a vyhýbali sa oblastiam, ktoré sú monzúnmi najviac postihnuté. V prípade núdze je možné na pohotovostnej linke kontaktovať Veľvyslanectvo SR v Dillí.
Viac k témam: monzúnové dažde , počasie Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci v Indii by sa mali mať na pozore, ministerstvo zahraničia varuje pred monzúnovými dažďami © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Slováci v Indii by sa mali mať na pozore, ministerstvo zahraničia varuje pred monzúnovými dažďami je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější