Chemickými závodmi v Nemecku otriasol výbuch, na mieste zasahujú hasiči (video)

Chemickými závodmi v Nemecku otriasol výbuch, na mieste zasahujú hasiči (video)

27.7.2021 (Webnoviny.sk) – Explózia v priemyselnom parku, v ktorom sa nachádzajú chemické závody, otriasla v utorok nemeckým mestom Leverkusen, pričom na oblohu sa vzniesol veľký čierny oblak.
Nemecký Spolkový úrad pre civilnú ochranu a pomoc pri katastrofách klasifikoval výbuch ako „najvyšší stupeň ohrozenia“ a vyzval obyvateľov, aby nevychádzali von a zatvorili okná a dvere. Informovala o tom nemecká tlačová agentúra DPA.
Nejasná príčina
Prevádzkovatelia priemyselného parku Chempark v Leverkusene, približne 20 kilometrov severne od Kolína nad Rýnom, uviedli, že príčina explózie nie je jasná.
Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter oznámili, že na miesto vyrazili hasiči a dodávkové vozidlá na detekciu znečistenia.
Uzavreté cesty
Denník Kölner Stadt-Anzeiger uviedol, že výbuch nastal vo štvrti Bürrig v Leverkusene v spaľovni odpadov. Denník konštatoval, že niekoľko neďalekých hlavných ciest uzavrela polícia. Zároveň uviedol, že oblak dymu sa pohybuje na severozápad k mestám Burscheid a Leichlingen.
Mesto Leverkusen je sídlom spoločnosti Bayer, ktorá je jednou z najväčších chemických firiem v Nemecku.
Viac k témam: chemické závody , explózia , výbuch Zdroj: Webnoviny.sk – Chemickými závodmi v Nemecku otriasol výbuch, na mieste zasahujú hasiči (video) © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Chemickými závodmi v Nemecku otriasol výbuch, na mieste zasahujú hasiči (video) je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější