Dvakrát prekonal koronavírus, trpel pri zdolávaní schodov a teraz má Dean zlato z olympiády v Tokiu

Dvakrát prekonal koronavírus, trpel pri zdolávaní schodov a teraz má Dean zlato z olympiády v Tokiu

27.7.2021 (Webnoviny.sk) – Britský plavec Tom Dean ovládol na olympijských hrách v japonskom Tokiu utorňajšie preteky na 200 m voľný spôsob. Dvadsaťjedenročný Angličan v britskom národnom rekorde 1:44,22 min dohmatol v cieli iba štyri stotiny sekundy pred kamarátom a tímovým kolegom Duncanom Scottom, tretí bol s mankom 0,44 s Brazílčan Fernando Scheffer.
Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)
“Chcel by som poďakovať všetkým doma. Nemám slov. Je to úžasné,“ vyhlásil pre spravodajský portál BBC Dean, ktorý pre Spojené kráľovstvo vybojoval v poradí štvrté zlato z Tokia.
Zobraziť fotogalériu k článku: Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021 – 27. júl (fotografie)
Nebol schopný tréningu
V príprave na OH to mal Dean mimoriadne náročné. V priebehu vlaňajška až dvakrát prekonal ochorenie COVID-19, pričom v istej chvíli nedokázal chodiť po schodoch bez toho, aby sa nerozkašľal a nezadýchal. Nebol schopný odtrénovať tri týždne vkuse.
“Museli sme moju prípravu upraviť, aby sme zabránili dlhodobému poškodeniu môjho srdca a pľúc,“ prezradil Dean, ktorý sa so spomenutým Scottom postaral o to, že prvýkrát od OH 1908 v Londýne stáli spoločne na pódiu pod piatimi kruhmi dvaja britskí plavci.
Splnil sa mu sen
Napriek narušenej príprave Dean dorazil do Tokia ako druhý najrýchlejší plavec tohtoročných tabuliek – hneď po Scottovi. “Keď som sedel v izolácii vo svojej izbe, zdalo sa mi olympijské zlato vzdialené milión kilometrov. Vidieť stúpať vlajku a počuť hymnu je však pre mňa splnenie sna,“ dodal.
Asi 70 ľudí – prevažne členovia Deanovej rodiny, kamaráti, susedia a bývalí tréneri – sa v čase finále voľnoštýliarskej dvojstovky zišlo v záhrade jeho mamy v Maidenheade, aby si v skorých ranných hodinách britského času pozreli preteky. Video zachytávajúce oslavy zlatej medaily sa okamžite stalo hitom internetu.
“Keďže sme tam nemohli byť, pozvali sme všetkých, aby sme to v záhrade spolu sledovali na veľkej obrazovke. Pripadá mi to neskutočné, mám obrovskú radosť,“ povedala pre BBC One mama športovca Jacquie Hughesová.
Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu , plávanie – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021 Zdroj: Webnoviny.sk – Dvakrát prekonal koronavírus, trpel pri zdolávaní schodov a teraz má Dean zlato z olympiády v Tokiu © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Dvakrát prekonal koronavírus, trpel pri zdolávaní schodov a teraz má Dean zlato z olympiády v Tokiu je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější