Chemickými závodmi v Nemecku otriasol výbuch, jeden človek zomrel a štyria sú nezvestní (video)

Chemickými závodmi v Nemecku otriasol výbuch, jeden človek zomrel a štyria sú nezvestní (video)

27.7.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 27. júla 20:15
Explózia v priemyselnom parku, v ktorom sa nachádzajú chemické závody, otriasla v utorok nemeckým mestom Leverkusen, pričom na oblohu sa vzniesol veľký čierny oblak. Najmenej jeden človek zomrel, 31 ľudí utrpelo zranenia a štyria sú stále nezvestní.
Nemecký Spolkový úrad pre civilnú ochranu a pomoc pri katastrofách klasifikoval výbuch ako „najvyšší stupeň ohrozenia“ a vyzval obyvateľov, aby nevychádzali von a zatvorili okná a dvere. Informovala o tom nemecká tlačová agentúra DPA.
Merania ovzdušia budú pokračovať
Kolínska hasičská služba však neskôr na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter oznámila, že merania znečistenia ovzdušia „neukázali nijaký druh abnormality“ . Dodala, že dym klesol, ale merania zisťujúce prítomnosť toxínov v ovzduší budú pokračovať.
Predstavitelia mesta požiadali obyvateľov, aby zostali doma do neskorého popoludnia a varovali ľudia mimo mesto, aby sa regiónu vyhýbali.
Neskôr tiež varovali ľudí, aby v najbližších dňoch nenechávali deti hrať sa vonku, nepoužívali vonkajšie bazény a nejedli ovocie a zeleninu zo svojich záhrad, pretože odborníci budú až o niekoľko dní schopní určiť, aké toxické boli sadze z výbuchu.
Mesto Leverkusen vo vyhlásení uviedlo, že výbuch v priemyselnom parku Chempark, približne 20 kilometrov severne od Kolína nad Rýnom, nastal v skladovacích nádržiach pre rozpúšťadlá. Takmer štyri hodiny po explózii predstavitelia mesta uviedli, že požiar uhasili, ale záchranári stále pátrajú po nezvestných.
Výbuch v skladovacích nádržiach
Podľa firmy Currenta, ktorá prevádzkuje priemyselný park, výbuch nastal o 9:40 v skladovacích nádržiach v centre manažmentu odpadu a vyvolal požiar.
Polícia v neďalekom Kolíne sa vyjadrila, že na miesto nešťastia nasadili veľký počet policajtov, hasičov, vrtuľníkov a sanitiek z celého regiónu.
Niekoľko hlavných ciest v okolí uzavreli. Denník Kölner Stadt-Anzeiger informoval, že oblak dymu sa pohyboval na severozápad k mestám Burscheid a Leichlingen.
Mesto Leverkusen je sídlom spoločnosti Bayer, ktorá je jednou z najväčších chemických firiem v Nemecku. Mesto, ktoré susedí s Kolínom nad Rýnom, má približne 163-tisíc obyvateľov.
Viac k témam: chemické závody , explózia , výbuch Zdroj: Webnoviny.sk – Chemickými závodmi v Nemecku otriasol výbuch, jeden človek zomrel a štyria sú nezvestní (video) © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Chemickými závodmi v Nemecku otriasol výbuch, jeden človek zomrel a štyria sú nezvestní (video) je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější