USA: BIDEN VYHROŽUJE Rusku a Číně válkou

USA: BIDEN VYHROŽUJE Rusku a Číně válkou

Americký prezident Joe Biden přednesl před elitními americkými příslušníky zpravodajských služeb projev, ve kterém zaútočil na Rusko a Čínu, jako hlavní nepřátele USA v současné době. Naznačil, že válka v kyberprostoru se může změnit na válku skutečnou. Uvedla to agentura Reuters (viz ZDE ).
Nediplomatický Biden
S jemnou diplomacií to tentokrát americký prezident Joe Biden rozhodně nepřeháněl. „Putin má problém. Sedí na ekonomice, která má jaderné zbraně a ropné vrty – a nic jiného. Vůbec nic jiného. A ví, že má problém – a o to je nebezpečnější,“ prohlásil zuřivě. Na adresu Číny pak Biden dodal: „ Si Ťing-pin to myslí smrtelně vážně, když chce, aby se Čína stala do čtyřicátých let nejmocnější vojenskou silou na světě zároveň s tím, že bude největší a nejdůležitější ekonomikou . Do čtyřicátých let tohoto století. Je to úplně reálné, ten pán má v hlavě plán,“ uvedl Biden se zřejmými obavami o budoucnost Spojených států jako světového ekonomického a vojenského lídra.
Obvinění z kyberútoků
Těžištěm nebývale útočného vystoupení byla nicméně výhružka zjevně adresovaná právě oběma zmíněným velmocem. Potencionální konflikt mezi nimi a Spojenými státy totiž nejen visí nad obzorem, ale již v jistém smyslu má probíhat – v kyberprostoru. Spojené státy čelily v posledních měsících skutečně závažným útokům proti infrastruktuře. V obou případech se mělo jednat dle Američanů o útok rusky mluvících hackerů. Američané bez předložení jakýchkoliv důkazů tvrdí, že ruští hackeři mají jednat na pokyn nebo ve spolupráci s ruskými tajnými službami . Biden na základě toho nedávno vyhrožoval, že Amerika bude na narušení své infrastruktury rázně reagovat „způsobem, který bude viditelný a neviditelný“ .
Vyhrožování válkou
Nejnovější Bidenovo vystoupení posunulo hrozby Washingtonu o pořádný krok dál. Americký prezident v podstatě pohrozil, že střety se z kyberprostoru mohou přelít do běžné reality. „ Pokud dospějeme k válce, k opravdovému ozbrojenému konfliktu, bude to nejspíše v důsledku kybernetického útoku, “ poznamenal Biden v centrále amerických tajných služeb. Američtí zpravodajci si prezidenta jistě vyslechli rádi. Biden jim totiž slíbil, že nebude jejich činnost, na rozdíl od jeho předchůdce Donalda Trumpa, nijak politizovat a bude je brát vážně. V každém případě z jeho úterního vystoupení byl cítit závan časů, které rozhodně nebudou jednodušší než přítomnost.
Zpracoval Rudolf HruboňJak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější