Zelenskyj před svátkem Dne vítězství: Rusko bude poraženo, „jako byl poražen nacismus“ 
RSS

Zelenskyj před svátkem Dne vítězství: Rusko bude poraženo, „jako byl poražen nacismus“ 

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovoří během společné tiskové konference s estonským premiérem po jejich setkání v Žytomyru 24. dubna 2023 na pozadí ruské invaze na Ukrajinu. (Foto: Shutterstock)Rusko zahájilo rozsáhlou vlnu úderů na Kyjev a celou Ukrajinu, uvedli v pondělí brzy ráno oficiální představitelé, protože Moskva se připravuje na každoroční svátek Dne vítězství, kterým si připomíná výročí porážky nacistického Německa.
Ukrajinští představitelé se obávají, že protiútok nemusí splnit očekávání
V pondělí také ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj slíbil, že ruské síly budou na Ukrajině poraženy stejně jako nacistické Německo ve druhé světové válce.Zelenskyj prohlásil, že Rusko bude poraženo, „jako byl poražen nacismus Prezident Volodymyr Zelenskyj v pondělí při příležitosti Dne vítězství v Evropě slíbil, že ruské síly budou na Ukrajině poraženy stejně, jako bylo ve druhé světové válce poraženo nacistické Německo.
Šéf MAAE varuje před situací v Záporožské jaderné elektrárně
„Všechno staré zlo, které moderní Rusko přináší, bude poraženo stejně, jako byl poražen nacismus,“ řekl Zelenskyj ve videoprohlášení a dodal: „Stejně jako jsme tehdy společně zničili zlo, ničíme podobné zlo společně i nyní.“„Stejně jako jsme tehdy společně zničili zlo, ničíme podobné zlo společně i nyní,“ dodal.
Ukrajina tvrdí, že sestřelila hypersonickou raketu Kinžal
Jeho projev zazněl v den výročí kapitulace nacistického Německa před spojeneckými vojsky 8. května 1945 a den před Dnem vítězství v Moskvě, kdy se oslavuje vítězství Sovětského svazu ve druhé světové válce.Zdroj: france24.com
Článek Zelenskyj před svátkem Dne vítězství: Rusko bude poraženo, „jako byl poražen nacismus“  se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden