Obyvateľky Nórska oznámili neobvyklý následok vakcinácie touto vakcínou

Obyvateľky Nórska oznámili neobvyklý následok vakcinácie touto vakcínou

Obyvateľky Nórska oznámili na sociálnych sieťach nezvyčajné vedľajšie následky očkovania proti koronavírusy vakcínou Pfizer.
Ako oznámila dievča menom Emma, ​​dva týždne po naočkovaní sa jej znateľne zväčšila prsia. Informovala o tom na TikToku, a následne sa jej dostalo veľké množstvo komentárov s analogickými príbehy.
Odborníci ale potom ženy, ktoré narazili na podobné následky vakcinácie, upokojili. Lekár Heinrich Backmann vysvetlil, že po naočkovaní sa dočasne zväčšujú lymfatické uzliny, kvôli čomu sa zdajú byť prsia väčšie. Súhlasil s ním aj Steinar Madsen z Nórskej liekovej agentúry.
“Približne u desiatich percent očkovaných žien sa zväčšujú lymfatické uzliny v podpazuší. Kvôli tomu sa prsník trochu vysunie dopredu, a zdá sa, že je väčší, “spresnil lekár.
Zastupiteľstvo spoločnosti Pfizer v Nórsku zo svojej strany oznámilo, že skôr podobné vedľajšie účinky neboli. Avšak vývojári vakcíny nevylučujú, že sa podobné prípady vyskytujú.
Dve už nestačí. Pfizer požiada o tretiu dávku v EÚ
Predtým bolo oznámené, že spoločnosti Pfizer a BioNTech navrhnú v najbližšej dobe americkej Správe pre kontrolu kvality potravín a liečiv (FDA) a Európskej liekovej agentúre (EMA), aby schválili tretej dávke vakcíny proti covidu-19, ako booster. Oznámil to Bloomberg s odvolaním sa na hlavného vedeckého pracovníka spoločnosti Pfizer Mikaela Dolstena .
Spoločnosti predložia lekárskym regulačným úradom výsledky štúdií aplikácie booster. Vedci dospeli k záveru, že tretia dávka môže byť potrebná v priebehu 6 až 12 mesiacov po úplnej vakcinácii pre podporu vysokej úrovne ochrany. Bolo oznámené, že pol roka po naočkovaní sa efektivita vakcíny pre zabránenie ochorenia znižuje – a to pritom, že jej účinnosť pre zabránenie vážnemu priebehu choroby zostáva aj naďalej vysoká.
“Východiskové údaje výskumu ukazujú, že tretia dávka aplikovaná 6 mesiacov po druhej dávke … vyvoláva imunitnú reakciu s titrami protilátok, ktoré sú päťkrát až desaťkrát vyššia, než po dvoch dávkach,” uvádza sa v spoločnom vyhlásení oboch spoločností.
Dolsten je presvedčený, že booster dokáže zachovávať vysokú účinnosť proti všetkým variantom koronavírusy, vrátane mutácie delta.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Obyvateľky Nórska oznámili neobvyklý následok vakcinácie touto vakcínou je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější