Letná olympiáda v Tokiu (atletika): Gajanová zlepšila slovenský výkon roka, ale mala obrovskú smolu

Letná olympiáda v Tokiu (atletika): Gajanová zlepšila slovenský výkon roka, ale mala obrovskú smolu

30.7.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v atletike Gabriela Gajanová nepostúpila do semifinále behu na 800 m na olympijských hrách v Tokiu . V záverečnom šiestom rozbehu na 800 m skončila siedma, ale časom 2:01,41 min o 1,95 sekundy zlepšila vlastné slovenské sezónne maximum (2:03,36).
Chýbalo 25 stotín
Zverenkyňa švajčiarskeho trénera Louisa Heyera mala smolu, lebo postup do semifinále s časom jej ušiel iba o jedno miesto a 25 stotín. Posledná postupujúca Španielka Natalia Romerová dosiahla čas 2:01:16.
Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)
Online prenos (minúta po minúte)
Pri premiére na olympijskom sviatku skončila 21-ročná Liptáčka na 25. mieste, hneď za 24 semifinalistkami. Priamo postúpili z každého zo šiestich rozbehov len prvé tri pretekárky, ďalších šesť išlo ďalej s časom.
Zobraziť fotogalériu k článku: Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021 – 30. júl (fotografie)
Štvrtý najlepší čas v kariére
Celkovo sa na 800 m predstavilo 46 aktérok. Pod 2 minúty v rozbehoch bežali iba dve, najrýchlejšia bola Jamajčanka Natoya Gouleová (1:59,83 min).
“Gabika dosiahla v tokijskom rozbehu svoj štvrtý najlepší čas v kariére. Lepšie bežala len dvakrát v roku 2019 – Odložilov memoriál v Prahe 2:00,58, Diamantová liga v Lausanne 2019 2:01,25 a vlani na mítingu P-T-S v Šamoríne 2:01,26),” informoval Slovenský atletický zväz na svojom facebookovom profile.
“Som veľmi šťastná, že som si zabehla sezónne maximum. Splnila som, čo sme si s trénerom povedali, čiže nestratiť kontakt s hlavnou skupinou. Nepostúpila som o jedno miesto, a to zamrzí. Je to šport, preto to beriem tak, ako to je. S časom vyše 2:03 som nastupovala do pretekov, dokázala som sa výrazne zlepšiť a bojovala som,” skonštatovala Gabriela Gajanová pre RTVS.
Viac k témam: atletika – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021 , LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu Zdroj: Webnoviny.sk – Letná olympiáda v Tokiu (atletika): Gajanová zlepšila slovenský výkon roka, ale mala obrovskú smolu © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Letná olympiáda v Tokiu (atletika): Gajanová zlepšila slovenský výkon roka, ale mala obrovskú smolu je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější