Zaočkovaní štátni zamestnanci dostanú o dva dni plateného voľna viac, Babišov nápad schválila česká vláda

Zaočkovaní štátni zamestnanci dostanú o dva dni plateného voľna viac, Babišov nápad schválila česká vláda

30.7.2021 (Webnoviny.sk) – Štátni zamestnanci v Českej republike zaočkovaní v tomto roku proti ochoreniu COVID-19 budú mať nárok na dva dni voľna naviac. Tento nápad v priebehu týždňa predstavil český premiér Andrej Babiš (ANO) a v piatok ho schválila vláda. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz .
Viac o téme: Koronavírus
Podľa predsedu českej vlády dva dodatočné dni voľna budú môcť zaočkovaní štátni zamestnanci vyčerpať do konca roka. S odborovými zväzmi preto Babiš podpísal dodatok ku kolektívnej zmluve.
Motivácia pre ďalších
Český premiér tvrdí, že aj veľké súkromné firmy zamestnancov motivujú, aby sa dali zaočkovať. Na podobné zvýhodnenie vakcinovaných zamestnancov premiér vyzval aj kraje a všetky súkromné spoločnosti.
„Nenašiel som iný spôsob motivácie,“ konštatoval Babiš, ktorý tvrdí, že ide o spravodlivý krok. „Toto považujeme za motiváciu, aby sa očkovali aj ďalší,“ dodal.
Žiaden dopad na rozpočet?
Babiš odmietol názory, že by opatrenie, ktorým sa poskytnú dva dni plateného voľna takmer pol miliónu štátnych zamestnancov, malo dopady na štátny rozpočet.
Odhad hlavného ekonóma Trinity Bank Lukáša Kovandu, podľa ktorého toto opatrenie pripraví českú ekonomiku o 21 miliárd korún, označil za nezmysel. „Nie je nijaký dopad na štátny rozpočet,“ tvrdí Babiš.
Viac k témam: Koronavírus COVID-19 v Česku , očkovanie proti koronavírusu Zdroj: Webnoviny.sk – Zaočkovaní štátni zamestnanci dostanú o dva dni plateného voľna viac, Babišov nápad schválila česká vláda © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Zaočkovaní štátni zamestnanci dostanú o dva dni plateného voľna viac, Babišov nápad schválila česká vláda je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější