Polášek a Dodig ohlásili pracovný rozchod, novým deblovým partnerom Slováka bude Austrálčan Peers

Polášek a Dodig ohlásili pracovný rozchod, novým deblovým partnerom Slováka bude Austrálčan Peers

30.7.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský tenista Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodig už nie sú partnermi vo štvorhre. Úspešné deblové duo sa rozhodlo nepokračovať vo vzájomnej spolupráci, ktorá trvala dva roky. A bola mimoriadne úspešná.
Polášek a Dodig spolu vyhrali dva veľké turnaje na hlavnom mužskom okruhu ATP (Peking 2019 a Cincinnati 2019) a čerešničkou v ich snažení bol tohtoročný triumf na grandslamovom podujatí Australian Open v Melbourne.
Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)
Okrem toho boli spolu aj v semifinále Wimbledonu 2019 a v rovnakej sezóne si zahrali aj na majstrovskom turnaji ATP Finals v Londýne, kde má právo účasti len osem najlepších svetových párov vo štvorhre.
Navzájom si poďakovali
Poláškovi aktuálne patrí 11. pozícia v deblovom rebríčku ATP , na OH v Tokiu sa po boku krajana Lukáša Kleina prebojoval do osemfinále. Dodig je svetová dvanásta a v Tokiu aktuálne bojuje vo finále o zlatú medailu spolu s Marinom Čiličom .
“Ďakujem Ti Ivan Dodig za spoluprácu a všetky úspechy, ktoré sme spolu dosiahli. Želám všetko dobré v ďalšej kariére vrátane zisku olympijskej zlatej medaily v Tokiu ,” napísal Filip Polášek na svojom instagramovom profile.
“Ďakujem Filipovi aj celému tímu za dva roky spolupráce. Som šťastný a vďačný za čas strávený s Filipom, jeho rodinou aj naším tímom. Vzájomne sme sa od seba veľa naučili a spoločný úspech na Australian zostane natrvalo zapísaný v histórii tenisu. Želám Ti, Filip, všetko najlepšie v pokračovaní v kariére,” odpísal Dodig.
Do Ameriky s Peersom
Novým deblovým partnerom 36-ročného Poláška by sa mal stať Austrálčan John Peers, aktuálne 25. hráč deblového renkingu ATP.
Spolu by mali absolvovať už najbližšie turnaje na tvrdom povrchu v Severnej Amerike. Na turnaji série ATP Masters 1000 v kanadskom Toronte je Polášek prihlásený vo dvojici s Peersom a Dodig s Indom Rohanom Bopannom.
Zobraziť fotogalériu k článku: Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021 – 30. júl (fotografie)
Viac k témam: ATP Finals , ATP Tour , Australian Open v Melbourne , deblové duo , LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu , rebríček ATP , Wimbledon Zdroj: Webnoviny.sk – Polášek a Dodig ohlásili pracovný rozchod, novým deblovým partnerom Slováka bude Austrálčan Peers © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Polášek a Dodig ohlásili pracovný rozchod, novým deblovým partnerom Slováka bude Austrálčan Peers je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější