Čaputová občanom právo protestovať voči opatreniam neupiera, ale demonštrácie nesmú prerásť do agresie

Čaputová občanom právo protestovať voči opatreniam neupiera, ale demonštrácie nesmú prerásť do agresie

30.7.2021 (Webnoviny.sk) – Občania majú podľa prezidentky Zuzany Čaputovej právo protestovať proti opatreniam, ktoré chránia aj ich zdravie a životy. Výzvy protestujúcich by ale nemali prerásť do agresívnych výziev či fyzických konfliktov. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec .
Hlava štátu konštatuje, že prijaté opatrenia zo strany vlády sa niekomu môžu zdať ako predčasné a zbytočne tvrdé, s nástupom tretej vlny sa ale podľa nej ukáže ich opodstatnenie. „Nikto nenúti nikoho očkovať sa, nesmieme ale zabúdať, že tu nejde len o slobodné rozhodnutie nezaočkovať sa, ale zároveň ide aj o právo ostatných na ochranu svojho zdravia,“ uviedla Čaputová.
Zobraziť fotogalériu k článku: Pred Prezidentským palácom protestujú stovky ľudí proti výhodám pre zaočkovaných (fotografie)
Nezaočkovaní nemajú podľa prezidentky pred vírusom ochranu a preťažený zdravotnícky systém nezvládne naplno pomáhať ľuďom s ochorením COVID-19, aj obyvateľom s inými diagnózami. „Preto potrebujeme najmä solidaritu a pokojný a vecný tón diskusie,“ uzavrela hlava štátu.
Viac k témam: bezpečnostné opatrenia , demonštrácia , Koronavírus , Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku , protest , zvýhodňovanie Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová občanom právo protestovať voči opatreniam neupiera, ale demonštrácie nesmú prerásť do agresie © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Čaputová občanom právo protestovať voči opatreniam neupiera, ale demonštrácie nesmú prerásť do agresie je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější