Heger: Sila tretej vlny koronavírusu v jednotlivých regiónoch bude závisieť od miery zaočkovanosti

Heger: Sila tretej vlny koronavírusu v jednotlivých regiónoch bude závisieť od miery zaočkovanosti

30.7.2021 (Webnoviny.sk) – Slovensko stojí na prahu tretej vlny pandémie koronavírusu . Povedal to predseda vlády Eduard Heger na pracovnej návšteve v nemocnici v Bojniciach v Trenčianskom kraji s tým, že miera zaočkovanosti v jednotlivých regiónoch rozhodne o tom, ako silno udrie tretia vlna v jednotlivých regiónoch.
Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Miestnu nemocnicu navštívil, aby sa presvedčil o jej pripravenosti na tretiu vlnu.
Málo na kolektívnu imunitu
„COVID automat je pripravený tak, že sa bude zapínať regionálne, a teda miera zaočkovanosti bude mať veľký podiel aj na opatreniach v danom regióne,” dodal premiér a ako príklad uviedol Španielsko. “Tu vidíme nárast nových prípadov, kde 83 % nových prípadov je medzi nezaočkovanými,” povedal.
V Trenčianskom kraji je zaočkovanosť na úrovni 39 % prvou dávkou, čo je stále výrazne nižšie, ako by bolo potrebné na kolektívnu imunitu.
Treba čo najmenej hospitalizácií
„Zaočkovanosť v najrizikovejšej kategórii od 50 rokov veku je práve v tomto kraji necelých 50 %, čo je tiež málo,” doplnil predseda vlády, podľa ktorého je však dobrou správou, že v tejto nemocnici už majú konkrétnu skúsenosť s reprofilizáciou lôžok z prvej vlny.
„Je však dôležité, aby bolo čo najmenej hospitalizácií, preto riešime aj problematiku očkovania,” konštatoval Heger s tým, že je preto dôležité, aby občania využili včas všetky možnosti očkovania.
Viac k témam: Koronavírus , Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku , premiér Slovenskej republiky Zdroj: Webnoviny.sk – Heger: Sila tretej vlny koronavírusu v jednotlivých regiónoch bude závisieť od miery zaočkovanosti © SITA Všetky práva vyhradené.



Share

Tweet


Whatsapp








Print

0 Shares

Príspevok Heger: Sila tretej vlny koronavírusu v jednotlivých regiónoch bude závisieť od miery zaočkovanosti je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .



Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější