Riaditeľkou NAKA sa stala Kurrayová, nastúpi počas náročného obdobia

Riaditeľkou NAKA sa stala Kurrayová, nastúpi počas náročného obdobia

30.7.2021 (Webnoviny.sk) – Od 1.augusta nastupuje do funkcie riaditeľky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Eva Kurrayová. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru (PZ) Michal Slivka s tým, že Kurrayová prešla riadnym výberovým konaním s päťčlennou výberovou komisiou.
Tá bola zložená zo zástupcov polície, Ministerstva vnútra SR , Generálnej prokuratúry SR a Odborového zväzu PZ. Podstúpila aj polygrafické vyšetrenie (tzv. detektor lži), ktoré preskúmalo jej pravdovravnosť.
„Zvládla náročné výberové konanie s najlepším výsledkom, je to pre mňa známka vysokej kvality a profesionality. Nastúpi do náročného obdobia, očakávam od nej, že ukáže svoje vysoké nasadenie a odhodlanie,” povedal policajný prezident Peter Kovařík . Doplnil, že NAKA má za posledné obdobie najlepšie výsledky za svojej existencie a verí, že Kurrayová bude pokračovať v nastavenom trende.
Plukovníčka Eva Kurrayová pôsobí v Policajnom zbore od roku 1999. Od roku 2008 bola vyšetrovateľkou na Úrade boja proti organizovanej kriminalite, neskôr pôsobila na Úrade boja proti korupcii. Na NAKA pôsobila od jej vzniku v roku 2012.
Predošlý riaditeľ NAKA Branislav Zurian odišiel z funkcie, ako aj zo služobného pomeru v polícii k 15. máju.
Viac k témam: detektor lži , výberové konanie Zdroj: Webnoviny.sk – Riaditeľkou NAKA sa stala Kurrayová, nastúpi počas náročného obdobia © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Riaditeľkou NAKA sa stala Kurrayová, nastúpi počas náročného obdobia je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější