Djokovič sa po dvoch semifinálových prehrách v Tokiu cíti mizerne. Nemôžem byť pozitívny, povedal

Djokovič sa po dvoch semifinálových prehrách v Tokiu cíti mizerne. Nemôžem byť pozitívny, povedal

30.7.2021 (Webnoviny.sk) – Na piatok 30. júla 2021 nebude srbský tenista Novak Djokovič spomínať v dobrom. Na olympijských hrách v japonskom Tokiu totiž prehral v semifinále dvojhry mužov aj v mixe po boku krajanky Niny Stojanovičovej. V oboch prípadoch bude pod piatimi kruhmi bojovať iba o bronz.
Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)
“V tomto okamihu sa cítim mizerne. Nemôžem byť pozitívny,” povedal skúsený Srb po dvoch piatkových prehrách.
Djokovič uznal súperove kvality
Líder singlového rebríčka ATP v piatok najprv podľahol v dvojhre Nemcovi Alexandrovi Zverevovi 6:1, 3:6, 1:6, vzápätí so Stojanovičovou podľahli ruskému páru Aslan Karacev, Jelena Vesninová 6:7 (4), 5:7.
“Je to len šport. Alexander hral lepšie. Musím vyzdvihnúť, ako sa mu podarilo náš zápas otočiť. Podával veľmi dobre, kým môj servis bol horší, celkovo aj moja hra,” komentoval singlovú prehru s Nemcom.
Nie je možné mať všetko
Novak Djokovič mal až do piatka šancu na tzv. Zlatý Slam. Dosiahol by ho, ak by v jednom kalendárnom roku ovládol všetky štyri grandslamové turnaje aj olympijské hry. Rovnaký počin sa v histórii tenisu dosiaľ podaril len Nemke Steffi Grafovej v roku 1988. Lenže Zverev mu v piatok vystavil stopku.
“Vyhral už 20 grandslamových turnajov a niekedy nie je možné mať všetko,” povedal nemecký tenista po postupe do finále a doplnil: “V konečnom dôsledku bude najlepším hráčom histórie, keďže vyhrá ďalšie grandslamové turnaje. Bude tiež najdlhšie v histórii svetovou jednotkou.”
Po semifinálovej prehre v dvojhre Novak Djokovič podišiel k Alexandrovi Zverevovi a na znak smútku hlavu na chvíľu sklonil na rameno víťaza. Nemec mu čosi potichu povedal. “ Vravel som mu, že je najlepším tenista histórie,” prezradil Zverev.
Viac k témam: tenis – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021 Zdroj: Webnoviny.sk – Djokovič sa po dvoch semifinálových prehrách v Tokiu cíti mizerne. Nemôžem byť pozitívny, povedal © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Djokovič sa po dvoch semifinálových prehrách v Tokiu cíti mizerne. Nemôžem byť pozitívny, povedal je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější