Biden oznámil nová přísná pravidla pro neočkované federální pracovníky

Biden oznámil nová přísná pravidla pro neočkované federální pracovníky

Bidenova administrativa 29. července prohlásila, že federální zaměstnanci a dodavatelé budou muset předložit doklad o očkování proti  covidu-19 , jinak budou muset nosit roušky, dodržovat odstupy a podrobovat se pravidelným testům na covid-19.
„Právě teď umírá příliš mnoho lidí nebo se dívají, jak umírá někdo, koho mají rádi, a říkají si: kdybych se nechal očkovat,“ řekl prezident Joe Biden ve Východním sále Bílého domu. „Je to americká tragédie. Umírají lidé, kteří by umírat nemuseli.“
V prohlášení vydaném Bílým domem administrativa uvedla, že nová pravidla byla stanovena kvůli variantě delta čínského koronaviru.
„Každý, kdo nepotvrdí, že je plně očkován, bude muset na pracovišti nosit roušku bez ohledu na zeměpisnou polohu, fyzicky se vzdálit od všech ostatních zaměstnanců a návštěvníků, splnit požadavek na týdenní nebo dvoutýdenní screeningové testy a bude podléhat omezením při služebních cestách,“ uvedl Bílý dům v informačním listu.
Tato pravidla se podle Bílého domu vztahují i na dodavatele na pracovišti, kteří spolupracují s federální vládou. Bidenova administrativa bude stejný model doporučovat i zaměstnavatelům v celých Spojených státech.
Spolu s novými požadavky federální vlády Bílý dům uvedl, že Biden nařídí ministerstvu obrany, aby prošetřilo, „jak a kdy“ bude vyžadovat, aby se příslušníci armády nechali očkovat.
„Jako velký zaměstnavatel, největší v této zemi, který se stará o osoby, jež zajišťují chod vlády, máme povinnost být dobrými správci pracovní síly a zajistit jejich zdraví a bezpečnost,“ řekla 29. července novinářům mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierre.
Podle federálních údajů mají Spojené státy přibližně 2,18 milionu civilních zaměstnanců a 570 000 dalších zaměstnanců, kteří pracují pro americkou poštovní službu. Není jasné, zda Bidenova administrativa uplatní mandát i na pracovníky poštovních služeb.
Americký odborový svaz poštovních zaměstnanců (AWPU) tento týden uvedl, že je proti povinnému očkování, a argumentoval tím, že není úlohou federální vlády nařizovat očkování nebo jiná testovací opatření.
Oznámení administrativy přichází poté, co americká Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) vydala tento týden pokyny doporučující očkovaným i neočkovaným osobám nosit v oblastech s vysokou mírou přenosu infekce roušky. Po celou dobu pandemie CDC uvádělo, že by lidé měli nosit roušky, ale v květnu uvedlo, že naočkované osoby je nepotřebují, načež před několika dny změnilo kurz.
Některé z největších společností v zemi přistoupily k tomu, že od svých zaměstnanců rovněž vyžadují očkování. Velké technologické firmy jako Facebook a Google oznámily, že zaměstnanci budou muset před návratem do práce předložit doklad o tom, že byli plně očkováni.
K dnešnímu dni bylo plně očkováno asi 60 % dospělých Američanů. Biden stanovil na 4. července cíl, aby se alespoň jednou vakcínou proti covidu-19 nechalo očkovat 70 procent dospělých. Nejnovější údaj je asi 69 procent.
 

JACK PHILLIPS , p řeloženo z  původního  článku newyorské redakce The Epoch Times
The post Biden oznámil nová přísná pravidla pro neočkované federální pracovníky first appeared on .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější