15 tisíc Tunisanů se chystá do Evropy

15 tisíc Tunisanů se chystá do Evropy

Hrozí , že tuniská krize způsobí, že do Itálie připlují další desítky tisíc tuniských nelegálních přistěhovalců, většinou nakažených a delikventů prchajících z věznic.
Připlouvají především na Lampedusu, ale i na jiná místa vykládky v jižní Itálii, kde se příchody vyžírků v posledních dnech znásobily, což přimělo místní orgány, aby požádaly vládu o nové  dohody se severoafrickou zemí.
Podle tuniských tiskových zdrojů je dalších 15 tisíc lidí připraveno vycestovat se do Itálie.
Aby pašeráci využili institucionálního chaosu v Tunisu a uvolnění kontrol, jsou připraveni zvýšit frekvenci svého kriminálního podnikání. Přesně to, co se stalo během jasmínové revoluce v roce 2011.
Šokující však je, že Itálie vše jako vždy jen sleduje a doufá, že se v Tunisku problém nějak sám vyřeší. Itálie se ani nepustila do jakýchkoli aktivit, kterými by invazi zastavila. Například neodhodlala se k  námořní blokádě, která by uzavřela tuniské přístavy, jako tomu již bylo v případě Albánie.
V roce 2011, v době jasmínové revoluce, nastal následný příliv 22 tisíc tuniských občanů na Lampedusu v prvních měsících roku. Tehdejší ministr vnitra Roberto Maroni a jeho tuniský protějšek Habib Hessib v té době podepsali v Tunisu novou dohodu o řízení “imigrační nouze”. Tuniská strana se zavázala posílit kontrolu nad pobřežím a akceptovat přímé odmítnutí Tunisanů, kteří se po 5. dubnu 2011 nelegálně vylodili na italském pobřeží.
V té době byli Tunisané uvězněni na Lampeduse a odtud posláni zpět do Tuniska. Dnes je však strategií ministryně vnitra Lamorgeseové rozmisťovat je po celém italském území, případně celé Evropě…
zdroj: necenzurovanapravda.cz
Příspěvek 15 tisíc Tunisanů se chystá do Evropy pochází z ČeskoBezCenzury.czJak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější