Lekári uviedli potravinu, ktorá bráni vzniku krvných zrazenín

Lekári uviedli potravinu, ktorá bráni vzniku krvných zrazenín

Ruskí lekári Sergej Agapkin a Michail Ginzburg vo vysielaní televíznej stanice Rossija 1 porozprávali o tom, ako môže konzumácia rýb znížiť nebezpečenstvo vzniku krvných zrazenín a predĺžiť život.
Ginzburg pripomenul, že ryba obsahuje Omega-3 mastné kyseliny, vďaka ktorým sa znižuje zápalový proces. Morské ryby pritom obsahujú viac Omega-3 kyselín ako tie riečna, a obsahujú aj vitamín D.
“Jeden výskum ukázal, že keď človek konzumuje morskú rybu aspoň dvakrát týždenne, skoro dvojnásobne to znižuje nebezpečenstvo infarktu,” tvrdí Agapkin.
Riečne ryba (kapor alebo ostriež) obsahuje pomerne veľké množstvo vitamínu B a kyseliny listovej. Obsahuje tiež skupinu vitamínov, ktorá zodpovedá za reguláciu hladiny cholesterolu a zníženie nebezpečenstva vzniku krvných zrazenín.
“Existujú výskumy, ktoré ukazujú, že konzumácia ryby dvakrát alebo trikrát týždenne nám pomáha žiť o tri a pol roka dlhšie, a rovnako častá konzumácia mäsa naopak znižuje dĺžku života o rovnakú dobu,” povedal Ginzburg a zdôraznil, že ryba je bohatá na vitamín E, ktorý má omladzujúce účinky.
Záverom potom Agapkin podotkol, že sa ryba ľahko trávi, a Ginzburg ju doporučil nie smažiť, ale variť v pare alebo zapekať vo fólii.
Austrálski biológovia pod vedením doktora Barta Eijkelkampa, mikrobiológa z Flindersovy univerzity, zistili, že mastné kyseliny, ktoré patrí do zloženia rybieho tuku, by mohli byť jednoduchú a bezpečnú potravinárskou prídavnou látkou, ktorá zvyšuje účinnosť antibiotík proti najsilnejším bakteriálnym infekciám. Výsledky výskumu boli zverejnené v časopise mBio .Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Lekári uviedli potravinu, ktorá bráni vzniku krvných zrazenín je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější