Letná olympiáda v Tokiu (atletika): Emma Zapletalová postúpila do semifinále na 400 m prekážok

Letná olympiáda v Tokiu (atletika): Emma Zapletalová postúpila do semifinále na 400 m prekážok

31.7.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v atletike Emma Zapletalová sa na olympijských hrách v Tokiu prebojovala na 400 m prekážok do semifinále.
Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)
Zverenka Petra Žňavu v ŠK ŠOG Nitra v sobotňajšom piatom rozbehu skončila časom 55,00 s šiesta a priamo postupovali len štyri najlepšie, no prienik do semifinále si zaistili mimoriadne kvalitným časom.
Online prenos (minúta po minúte)
Podľa Slovenského atletického zväzu (SAZ) je to druhý najlepší výkon v kariére 21-ročnej rodáčky z Nitry. V rozbehoch najkvalitnejší výkon zabehla Američanka Dalilah Muhammadová (53,97) zo Zapletalovej rozbehu.
“Úplne som pokazila ôsmu a deviatu prekážku, musela som sa ako keby znovu rozbehnúť. Úprimne, nedúfala som už v postup, v cieli som si myslela, že sa pre mňa olympiáda skončila. O to väčšia bola moja radosť, keď som sa v novinárskej mixzóne dozvedala, že som v semifinále,“ povedal po rozbehu olympijská debutantka Emma Zapletalová, cituje ju SAZ na svojom oficiálnom facebooku.
Zapletalová v pondelok 2. augusta o 13.45 h SELČ v druhom z troch semifinále a predstaví sa v najbližšej druhej dráhe. V roku 2021 zo semifinálových súperiek Slovenky (54,28 s) dosiahli lepší čas len Američanka Sydney McLaughlinová (51,90) a Ukrajinka Anna Ryžikovová (52,96). Do finále sa z každého semifinále kvalifikujú prvé dve atlétky priamo a dve športovkyne na základe dosiahnutého času.
Viac k témam: atletika – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021 , LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu Zdroj: Webnoviny.sk – Letná olympiáda v Tokiu (atletika): Emma Zapletalová postúpila do semifinále na 400 m prekážok © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Letná olympiáda v Tokiu (atletika): Emma Zapletalová postúpila do semifinále na 400 m prekážok je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější