ČÍNA: Škodovce se propadly prodeje až na dno

ČÍNA: Škodovce se propadly prodeje až na dno

Škodě Auto se propadly prodeje na čínském trhu na nejnižší hodnotu za několik let. V tiskové zprávě Škody mapující prodeje za první půlrok automobilka přiznává, že v Číně prodala za 6 měsíců pouhých 44 000 aut. Upozorňuje na to odborný server Autoforum (viz ZDE ).
Trvalý pokles
Automobilka dlouhou dobu popírala prosakující zprávy o problémech na čínském trhu. Nyní musela přiznat pravdu. Její prodeje v Číně jsou na historickém minimu. Pro automobilku to byl po léta její naprosto největší trh, na kterém prodala ještě v roce 2018 celých 352 tisíc aut. Tomu zdaleka nemohlo konkurovat ani Německo a byla to více jak polovina celoevropských prodejů v desítkách jejích tradičních odbytišť. Tato pozice se ale náhle začala horšit. V roce 2019 se automobilce podařilo prodat v Číně ještě 278 378 vozů. Loni se jednalo už jen o 150 458 aut a nešlo to přičítat jen koronaviru, neboť zatímco celý čínský trh ve druhé polovině roku stoupal, Škoda šla dolů . A i celý rok zakončila nepřesvědčivými výsledky: 19 300 aut listopadu a 13 687 v prosinci může zní jako velká čísla, meziročně šlo ale o polovinu odbytu z roku 2019. To nejhorší ale mělo přijít.
Neveselé vyhlídky
Od ledna do června Škoda ani jednou v Číně neprodala přes 10 tisíc aut za měsíc. V tiskové zprávě Škody mapující prodeje za první půlrok přiznává, že v Číně prodala za 6 měsíců pouhých 44 000 aut, což je něco přes polovinu oproti loňské mizérii v podobě 77 400 vozů prodaných za stejnou dobu. Kdyby česká značka takto pokračovala dál ve zbytku roku, prodá v Číně 88 tisíc aut, méně jak čtvrtinu toho než v roce 2018 . Škodě se sice zatím finančně daří (zisk 974 milionů euro za první půlrok), aby také ne, když prodává pořád prakticky stejná auta stále dráž a využívá momentálního přetlaku poptávky nad nabídkou. To je ale z pozitiv víceméně vše – 515 300 prodaných aut je sice více než loni, ale to je matoucí srovnání. V roce 2019 totiž prodala za stejné období 620 900 aut a už to byl pokles oproti roku 2018. Bez úspěchu v Číně Škoda globálně růst nemůže, statisíce „zmizelých” prodejů nelze jen tak nahradit jinde.
Zpracoval Rudolf HruboňJak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější