Okolnosti útoku na tanker v Arabskom mori sú nejasné, izraelský minister však obviňuje Irán

Okolnosti útoku na tanker v Arabskom mori sú nejasné, izraelský minister však obviňuje Irán

31.7.2021 (Webnoviny.sk) – Zodpovednosť za útok na ropný tanker, pri ktorom tento týždeň zahynuli dvaja ľudia, nesie Irán. Vyhlásil to v piatok izraelský minister zahraničných vecí Ja’ir Lapid , ktorého citoval portál bbc.com.
Terčom útoku v Arabskom mori pri pobreží Ománu sa stala vo štvrtok večer loď Mercer Street spoločnosti Zodiac Maritime. Okolnosti incidentu zostávajú nejasné, izraelský minister napriek tomu hovorí o diele „iránskeho terorizmu“ . Ako uviedol vo vyhlásení, Irán nie je iba izraelský problém a svet nesmie zostať ticho. Irán obvinenia nekomentoval.
Firma Zodiac Maritime so sídlom v Londýne patrí do skupiny Zodiac Group izraelského miliardára Ejala Ofera. Spoločnosť uviedla, že naďalej zisťuje, čo presne sa stalo. Záujem čo najrýchlejšie pomenovať skutkový stav vyjadrila aj britská vláda.
Útok, na ktorom sa podľa niektorých zdrojov zúčastnilo bezpilotné lietadlo, neprežili dvaja členovia posádky. Jeden z nich bol štátny občan Veľkej Británie a druhý Rumunska. Ďalšie obete alebo zranenia podľa spoločnosti Zodiac Maritime neboli hlásené a tanker sprevádzaný loďami amerického námorníctva sa plaví do bezpečného prístavu.
Viac k témam: ropný tanker , terorizmus , úmrtie Zdroj: Webnoviny.sk – Okolnosti útoku na tanker v Arabskom mori sú nejasné, izraelský minister však obviňuje Irán © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Okolnosti útoku na tanker v Arabskom mori sú nejasné, izraelský minister však obviňuje Irán je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější