Německo: Afghánec, který má za sebou sexuální zločiny, dostal za znásilnění 13leté dívky podmínku

Německo: Afghánec, který má za sebou sexuální zločiny, dostal za znásilnění 13leté dívky podmínku

Ukazuje nám Německo, že začíná akceptovat právo šaría? Začalo to tzv. “předsudečnou nenávistí” (kterou převzala i naše vláda), což je obdoba zákona šaría proti rouhání, pokračuje to přes podporu nekonečné muslimské invaze a končí bagatelizací násilných trestných činů muslimů. A je jedno, zda se jedná o nedávný útok nožem, po němž zůstaly tři oběti a vrah skončil jen na psychiatrii nebo o stále častější případy znásilnění. To, že mohou vetřelci znásilňovat opakovaně, jim umožňuje právě fakt, že jsou opakovaně beztrestní…
Uprostřed noci, kolem 2.30 nad ránem, se mladý muž vloupal do cizího domu do dětského pokoje 13leté dívky, přičemž spící dívku vysvlékl a sexuálně ji napadl. Sexuální zneužívání a sexuální napadení je to, co právníci nazývají závažný trestný čin. Před porotou pro mladistvé u okresního soudu v Giessenu se nyní 22letý R. přiznal k trestnému činu bez rozruchu a dohadů.
Kromě toho však obviněný neuvedl žádné další podrobnosti o incidentu, k němuž došlo v časných ranních hodinách 19. ledna 2020 ve vesnici v okrese Giessen. “Dospívající dívka, která podala žalobu společně s její rodinou, byla nucena k několikaměsíčnímu utrpení,” vysvětlil právní zástupce rodiny ve své roli společného žalobce u soudu. Dívka dosud podstupuje terapeutické poradenství. “Musí se s událostí vypořádávat po zbytek svého života,” řekl zástupce společného žalobce. Požadoval tvrdý trest – tedy alespoň nepodmíněný trest. Zvlášť, když R. u soudu nepronesl ani slovo omluvy nebo lítosti.
Soud však rozhodl ve prospěch podmíněného trestu. Vše ve svém odůvodnění vysvětlil soudce Heiko Kriewald: “….byť krátké, ale jasné přiznání pachatele, bylo pravděpodobně rozhodujícím faktorem pro rozsudek, který by jinak mohl být tvrdší.”
Soudce Kriewald Afghánce odsoudil k jednomu roku a osmi měsícům vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Kromě toho se mladý muž musí účastnit sexuální terapie a zaplatit 1000 eur sdružení “Wildwasser” s poradenským centrem proti sexuálnímu zneužívání.
Proč nebyl násilník odsouzen nepodmíněně? Soud považoval za polehčující okolnost fakt, že se ke zločinu přiznal a za to prý  projevil pochopení, i když mu mohl čin přinést vězení a zničit jeho pobytový status v Německu. R. opustil svou domovskou zemi Afghánistán jako teenager v roce 2013 a v roce 2015 se přes Turecko dostal do Řecka, odtud do Německa. Rychle se naučil německý jazyk, vrátil se do školy a pak šel do práce, dnes pracuje v průmyslové společnosti. Svým příjmem podporuje svou rodinu v Afghánistánu. V případě tvrdého rozsudku by R. mohl riskovat své postavení uprchlíka podle imigračního práva.
Státní zástupce, dr. Volker Bützler, také naznačil, že bude shovívavější, a prosil, aby dal soud mladému muži “poslední šanci”. Zdůvodňoval to tím, že svým přiznáním R. ušetřil další svědky a také oběť  napadení, že se ani nemuseli objevit u soudu.
Podle státního zástupce  obviněnému nahrává také skutečnost, že od svého vstupu do Německa téměř před šesti lety  je dobře profesionálně integrován. Motto státního zástupce: “příznivá sociální prognóza”.
Jeho obhájce také poukázal na to, že jeho klient si v Německu vybudoval sociální vazby, úspěšně se věnuje své profesi a od února do května po zločinu strávil tři měsíce ve vazbě.
Ale proč důraz na “poslední šanci”? R. už jednou přitáhl pozornost, loni byl již souzen v Dolním Sasku. V té době byl také obviněn ze znásilnění a sexuálního napadení. Několikrát dokonce znásilnil na nádraží jedenáctiletou dívku z Hannoveru. Vzhledem k tomu, že nezletilá dívka také poslala své fotografie R., přineslo mu to také obvinění z držení dětské pornografie – a v roce 2020 trest pro mladistvé na dva roky, který byl také pozastaven.
Vzhledem k dalšímu incidentu tohoto druhu považuje státní zástupce i soud terapii za nezbytnou a vhodnou. “Pouze jedno další drobné porušení podmínek, jako je neúčast na terapii nebo jiný trestný čin – a podmínka bude zrušena”, řekl  soudce Kriewald.
Jak tedy sami vidíte, tak Afghánec, který se specializuje na dívky kolem 11-13 let, je soudem považován za integrovaného a nic nezmění ani fakt, že k jedné se dokonce vloupal do pokoje, když spala. Jen by mne zajímalo, zda by úplně stejně zacházeli i s Němcem, který by udělal totéž. Předpokládám, že ten by dostal mnoho let vězení, přičemž vloupání do domu i fakt, že byly dívky pod 15 let, by byly značně přitěžující okolnosti. Ovšem u Afghánce vidí nejen obhájce a soudce, ale dokonce i státní zástupce (!!) pouze polehčující okolnosti…
Ohodnoťte tento příspěvek!

[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější