Miera zamestnanosti sa v štátoch OECD zvýšila, v prvom štvrťroku malo prácu takmer 581 miliónov ľudí

Miera zamestnanosti sa v štátoch OECD zvýšila, v prvom štvrťroku malo prácu takmer 581 miliónov ľudí

31.7.2021 (Webnoviny.sk) – Miera zamestnanosti v rámci krajín Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) v prvom kvartáli tohto roka vzrástla na 66,8 percenta z úrovne 66,7 percenta v predchádzajúcom štvrťroku.
OECD, ktorá združuje rozvinuté trhové ekonomiky, o tom informovala v tlačovej správe zverejnenej v pondelok. Celkovo bolo v krajinách OECD v prvom kvartáli zamestnaných takmer 581 miliónov ľudí.
V USA zamestnanosť v prvom štvrťroku vzrástla o 0,5 pb na 68,4 percenta a v Kanade o 0,1 pb na 72,1 percenta. V eurozóne miera zamestnanosti počas januára až marca oslabila o 0,4 pb na 66,9 percenta.
V rámci menovej únie sa prejavili výrazné nerovnováhy, keď miera zamestnanosti siahala od najnižšej hodnoty 53,9 v Grécku až po maximum 79,3 percenta v Holandsku . Na Slovensku sa zamestnanosť mierne zvýšila z úrovne 67,4 percenta na 67,5 percenta.
V Japonsku sa zamestnanosť zvýšila o 0,3 pb na 77,6 percenta. Vo Veľkej Británii zamestnanosť v prvom kvartáli stagnovala na úrovni 74,7 percenta.
Viac k témam: eurozóna , zamestnanosť Zdroj: Webnoviny.sk – Miera zamestnanosti sa v štátoch OECD zvýšila, v prvom štvrťroku malo prácu takmer 581 miliónov ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Miera zamestnanosti sa v štátoch OECD zvýšila, v prvom štvrťroku malo prácu takmer 581 miliónov ľudí je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější