Schmiedlová ako nenasadená vyhrala turnaj WTA v Belehrade, vracia sa do elitnej stovky rebríčka

Schmiedlová ako nenasadená vyhrala turnaj WTA v Belehrade, vracia sa do elitnej stovky rebríčka

31.7.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová ovládla dvojhru žien na turnaji WTA v srbskom Belehrade. V sobotňajšom finále z pozície nenasadenej hráčky zdolala dvojku “pavúka” Arantxu Rusovú z Holandska za 106 minút 6:3, 6:3.
Dvadsaťšesťročná košická rodáčka si zásluhou tohtotýždňového úspechu v Srbsku zabezpečila návrat do elitnej stovky rebríčka WTA, od pondelka by mala byť na 99. priečke. Jej osobným maximom je 26. miesto z októbra 2015.
Premenila druhý mečbal
Prvý set získala Schmiedlová za 55 minút, keď súperku brejkla v druhej aj ôsmej hre a sama prišla o servis len v siedmej.
Druhý set trval 51 minút a Slovenka v ňom ani raz neprišla o podanie, pričom Holanďanku brejkla v tretej hre a druhý mečbal premenila pri servise Rusovej v deviatej hre.
Tretí vzájomný duel
Schmiedlová s Rusovou odohrali tretí vzájomný duel. Vo februári 2015 v Pohári federáciu uspela Holanďanka, v júli 2016 na turnaji ITF v Nemecku si triumf pripísala Slovenka.
Anna Karolína Schmiedlová v minulosti ovládla tri turnaje WTA. V roku 2015 uspel v poľských Katoviciach a rumunskej Bukurešti, o tri roky neskôr v kolumbijskej Bogote.
Okrem toho vo finále neuspela v Riu de Janeiro 2015 a Hobarte 2019.
Viac k témam: WTA Tour Zdroj: Webnoviny.sk – Schmiedlová ako nenasadená vyhrala turnaj WTA v Belehrade, vracia sa do elitnej stovky rebríčka © SITA Všetky práva vyhradené.Share

Tweet


Whatsapp
Print

0 Shares

Príspevok Schmiedlová ako nenasadená vyhrala turnaj WTA v Belehrade, vracia sa do elitnej stovky rebríčka je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne .Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější