Další eskalace války: Británie posílá na Ukrajinu střely s plochou dráhou letu Storm Shadow s dlouhým doletem
RSS

Další eskalace války: Británie posílá na Ukrajinu střely s plochou dráhou letu Storm Shadow s dlouhým doletem

Ještě na začátku konfliktu na Ukrajině se dodávky raket s dlouhým doletem považovaly za zapojení se do konfliktu. To se ostatně tvrdilo i o dodávkách tanků nebo jakýchkoli útočných zbraní.
Záhy po dovozu útočných zbraní a tanků byla na Ukrajinu dodána i munice s ochuzeným uranem a nyní tam míří střely s dlouhým doletem, které mohou zasáhnout hluboko do Ruska.
Poprvé od začátku války daruje Velká Británie Ukrajině střely s plochou dráhou letu dlouhého doletu, aby pomohly v boji  proti Rusům.
„Mohu potvrdit, že Spojené království daruje Ukrajině rakety Storm Shadow,“ informoval ve čtvrtek parlament ministr obrany Ben Wallace. Rakety byly nabízeny jako zbraň, která umožní Ukrajincům získat zpět okupované území.
„Použití Storm Shadow umožní Ukrajině zatlačit zpět ruské síly umístěné na ukrajinském suverénním území,“ řekl Wallace.
Britští představitelé říkají, že načasování má být spojeno s nadcházející ukrajinskou protiofenzívou, o které mnozí říkali, že se již očekávalo, že začne začátkem května, ale nezačala.
Klíčové je, že rozsah Storm Shadow je výrazně větší než je tomu u HIMARSů dodaných USA. Britský výrobce nabízí dosah přes 250 km. Pro srovnání, HIMARS, který v současné době používá Ukrajina, má podle běžných odhadů dosah 80 km.
Podle popisu  raket  Storm Shadow ze strany BBC:
Jsou odpalovány z letadel, takže delší dosah znamená, že ukrajinští piloti budou moci zůstat dále od frontových linií .
Po vypuštění klesne Storm Shadow do nízké výšky, aby se vyhnul odhalení nepřátelským radarem, a poté zamíří ke svému cíli pomocí infračerveného hledače.
Wallace ve svých poznámkách před parlamentem uvedl, že britská vláda učinila toto rozhodnutí poté, co Moskva „pokračovala v temné cestě“ útoků na civilní infrastrukturu po celé Ukrajině.
Počínaje tímto měsícem ruské síly výrazně zvýšily své nálety, a to poté, co v předchozích dvou měsících nebyly zaznamenány rozsáhlé letecké útoky.
Znamená to, že se nyní blíží další útoky na ruské území?

 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Další eskalace války: Británie posílá na Ukrajinu střely s plochou dráhou letu Storm Shadow s dlouhým doletem se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden