Výbušné plány: Zelenskyj hovoří o útocích proti Maďarsku
RSS

Výbušné plány: Zelenskyj hovoří o útocích proti Maďarsku

Výbušné plány v šuplíku ukrajinského prezidenta: Podle uniklých dokumentů by Volodymyr Zelenskyj rád poslal vojáky do Ruska. A Kyjev má také zálusk na Maďarsko. Zelenskyj chce prý zničit Orbánovu ekonomiku. (Foto: Shutterstock)Interní komunikace s jeho vojenskými veliteli je výbušná. List Washington Post uvádí, že na schůzce koncem ledna Zelenskyj navrhl „provést útoky v Rusku“.
BlackRock na Ukrajině: „Daňoví poplatníci platí válku a firmy vydělávají“
Zároveň chtěl přesunout ukrajinské pozemní jednotky na nepřátelské území, aby „obsadily blíže neurčená ruská pohraniční města“. Když však američtí novináři v tomto bodě navázali, ukrajinský prezident se rozhořčil.„Je vaším cílem pomáhat Rusku? Přestaňte si se mnou prosím hrát. Jsem prezidentem země, která je ve válce, země, která je ve válce. Víte, já nehraji ‚Counter-Strike‘,“ citují jeho slova.
Zelenskyj před svátkem Dne vítězství: Rusko bude poraženo, „jako byl poražen nacismus“ 
Kyjev však nyní uvažuje o válce mnohem větší. S odkazem na přísně tajné dokumenty americký list informuje o plánu, který loni vypracovala ukrajinská vojenská rozvědka. S tajnou kurdskou pomocí měly být provedeny útoky na ruské síly v Sýrii.Zelenskyj se však nezaměřuje pouze na Rusko. Na setkání s vicepremiérkou Julií Svrydenko v polovině února údajně navrhl vyhodit do povětří sovětský ropovod Družba, který zásobuje Maďarsko ropou.
Český prezident varuje Ukrajinu před ukvapenou protiofenzívou
„ Zelenskyj zdůraznil, že Ukrajina by měla ropovod jednoduše vyhodit do povětří a zničit průmysl maďarského premiéra Viktora Orbána, který je na ruské ropě do značné míry závislý,“ uvádí se v dokumentu.V přepisech rozhovorů se opakovaně objevuje jeho hněv na Maďarsko, pokračuje „Washington Post“. Pentagon pravost dokumentů nepopřel.Zdroj: exxpress.at
Ukrajinští představitelé se obávají, že protiútok nemusí splnit očekávání
Článek Výbušné plány: Zelenskyj hovoří o útocích proti Maďarsku se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden