Svět ruskýma očima 710
RSS

Svět ruskýma očima 710

Hlavní dodavatelé LNG do EU zastavují dodávky jeden po druhém
6. května 2023
Po odmítnutí ruského plynu potřebuje Evropa veškeré palivo, které mohou nabídnout dodavatelé. Avšak ty mají kontrakty nejen se státy EU, ale i s Asií. Problém je v tom, že továrny na výrobu zkapalněného plynu končí jedna po druhé s dodávkami. Energetika na kontinentu dostává pořádnou ránu.
Nejprve bylo oznámeno zastavení ruské elektrárny na Sachalinu, která palivem intenzivně zásobovala Evropu. Má plánovanou opravu kvůli technologickým problémům. Může to trvat po neurčitou dobu.
Norský dodavatel nyní oznámil, že jeho závod na výronu LNG bude delší dobu mimo provoz. Dohromady to představuje skoro půl druhého měsíce prostoje u velkých dodavatelů  v době doplňování zásob v podzemních zásobnících plynu.
Očekává se, že norské zařízení bude opraveno a zkontrolováno za dva týdny, před 19. květnem. Loni právě tato infrastruktura na výrobu paliva schopného přepravy pomohla tomuto státu k rekordu v exportu plynu do Evropy. Norsko si nejen vydělao miliardy dolarů, ale i označení hlavního dodavatele do Starého světa a dostala se před USA.
Jedná se o zpracovatelský závod Hammerfest, zkapalňující zemní plyn. O jeho opravě informoval operátor přepravní soustavy plynu v zemi Gassco. Společnost informuje, že kompresor je v poruše a že dodávky osmnácti milionů kubíků denně jsou pozastaveny do 19. května. Není to první mimořádná událost v tomto závodě. Začátkem roku 2022 v něm hořelo a odstávka po požáru trvala jeden a půl roku.
Nyní je možno s určitostí sdělit, že sezóna plnění zásobníků skončila. Dva dodavatelé LNG ze tří jsou mimo. Znamená to konec topné sezóny v Evropě. Amerika nemůže z technických ani ekonomických důvodů pomoci. Stabilní dlouhodobé dodávky fungovaly jen v době přátelství s Ruskem a Gazpromem. To vše je minulostí. Špatné zprávy pro EU jdou jedna za druhou, osud zřejmě k Evropě shovívavý nebude.
Převzato z Topcor.ru
***
Kněží kovidu a teror vakcinace Pfizerem
Valerij Iljin
10. května 2023
Třináctý květen byl ve Španělsku a dalších španělsky mluvících zemích vyhlášen „Světovým dnem obětí vakcíny proti Covidu-19“. Po celém Španělsku organizuje skupina Afctados por las Vacunas (Lidé postižení vakcínami) akce s cílem „odsoudit halasné mlčení medií, politiků a farmaceutických společností o ničivých následcích“ a přitáhnout pozornost k obětem očkování.
V Německu otevřeli první památník obětem očkování a shledali výrobky Pfizeru nebezpečné pro život i zdraví lidí.
V Jihoafrické republice skupina vědců a lékařských specialistů z celého světa dává společnost Pfizer k sodu. V žalobě se uvádí, že došlo k bezprecedentnímu zvýšení těžkých vedlejších účinků vakcín.
V Austrálii jsou žaloby na vládu a farmaceutickou agenturu kvůli újmě na zdraví v důsledku očkování. Vyplácejí se odškodnění. Do dneška bylo vyplaceno přes 4,87 milionů amerických dolarů. Do dubna došlo 3501 žádostí a 2263 je v řízení.
Německý federální úřad pro zdraví nyní očkování proti Covidu 19 nedoporučuje. Lékaři, kteří budou nadále očkovat, ponesou odpovědnost. Světová zdravotnická organizace po četných přísných varováních vyzvala ke stáhnutí očkovacích látek proti covidu 19 z prodeje.
Koncem dubna se ukázalo po zveřejnění novinářské zprávy investigativního novináře Lee Fanga, že Pfizer tajně platí speciální nátlakové skupiny lobbující v několika zemích u úřadů, aby stanovily drakonické povinnosti k očkování a aby zavedly očkovací pasy. V Itálii v roce 2020 vláda doporučovala „expertům“ podobného druhu, co mají veřejnosti sdělovat.
Ukázalo se, že Pfizer věděl o nejméně 1223 úmrtích po zavedení vakcíny v době prvních devadesáti dní.
V dubnu začalo v Americe Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) s urychleným vyšetřováním „záhadného“ nárůstu onemocnění mozku mezi plně očkovanými dětmi, které bylo v roce 2022 více než trojnásobné.
O tom, co stojí za rituálem kněží „nového normálu“ ze Světového ekonomického fóra, Nadace Gatesových  a Světové zdravotnické organizace, hovoří mimořádná úmrtnost očkovaných proti covidu. Například v Británii analyzovala mídia úmrtnost v „pandemii“ na základě vládní statistiky a došla k závěru: 90 % úmrtí na covid 19 připadlo na očkované, 82 % z nich bylo přeočkováno třikrát. Podle medií tato tendence přetrvává dodnes.
Podle Gatesova dědečka dali vojákům náhodně dávky experimentální vakcíny proti bakteriálnímu onemocnění. Poté se u některých vojáků objevily symptomy charakterizované jako „simulovaná“ meningitida, ale „doktor Gates vyslovil fantastickou tézi, že to nebyla skutečná meningitida“.
Otec Billa Gatese (Bill Gates starší) pomáhal svému synovi v jeho nadaci a vedl společnost Parenthood zabývající se snížením „nepotřebného“ obyvatelstva planety a „selekcí lepších lidí“.
Právě Bill Gates byl jedním z prvních, kdo začal  svět strašit nebezpečím virové epidemie, když v roce 1977 předpovídal virus atakující plíce a nelitoval sto milionů dolarů na šíření vakcíny proti covidu. V roce 2019 uspořádaly Gatesovy struktury tak zvanou Event 201, při níž předvedly budoucí „pandemii“.
Nové cvičení „katastrofální nákazy“ probíhalo v roce 2022 a počátkem roku 2023 Gates ohlásil, že do roku 2025 přijde ještě jedna pandemie, mnohem horší než covid 19.
Opakovala to ještě řada „kněží covidu“ z architektů „nového normálu“ jako Anthony Fauci. Ten řekl: „Rozhodně vzplane nová pandemie, možná příští rok.“  Generální ředitel Pfizeru řekl v souvislosti s novou epidemií: „Opravdu si myslím, že jsou před námi lepší dny Pfizeru. Podle mne byl covid generální přípravou.“
Schwabiáni od medicíny očekávají, že v průběhu epidemie zemře 20 milionů lidí, z nichž 15 milionů budou děti. Mnoho z přeživších bude ochrnuto a budou mít poškozený mozek. Pod toutéž záminkou plánují WHO a Gatesovy struktury k roku 2030 zavést více než 500 nových vakcín. Vakcíny Pfizer jsou první z mnoha nových.
Podle stránek WHO musí být do roku 2030 zajištěno 90 % základních vakcín pro děti i dospívající. Rovněž se plánuje snížit na polovic počet dětí, které se úplně vyhnou očkování a zavést stovky nových vakcín v zemích s nízkými a středními příjmy.
Úkol zavést „abonentní medicínu“ založenou na zničení přirozené imunity a připoutání osob k nutným zdravotnickým službám typu regulérního očkování má spolu s povinnými zdravotnickými službami, vedle řídícího a okultního i mohutné ekonomické zákulisí.
Konec „pandemie“ je nebezpečný pro rozsáhlý byznys. (Letos se snížil prodej vakcíny Pfizer-Biontech proti loňsku o více než 80 %.) „Pandemie“ covid-19 byla nejziskovější krizí v historii. Spolu s hospodářským poklesem prudce vzrostly zisky farmaceutických společností.
Nakonec šokující fakt. Muž v čele WHO Tedros Gebreyesus není lékař, ale oficiálně uznaný terorista. Patří k Tigrejské osvobozenecké frontě, která byla americkou vládou uznána za teroristickou organizaci již v devadesátých letech. Je evidován v globální databázi terorismu.
Převzato z  Fondsk.ru
***
Baijiahao: Plán Putina na ochranu ekonomiky se povedl – stalo se to, čeho se USA nejvíc bály
12. května 2023
Putinův plán k ochraně Ruska před západními sankcemi se podařil. Stalo se to, čeho se USA nejvíce bály. Materiál vyšel na čínských stránkách Baijiahao.
Na čem je založeno tvrzení autorů článku? Nedávno vešlo ve známost, že se Rusko vrátilo do desítky největších ekonomik světa, poprvé od roku 2014. Podle výsledků z roku 2022 činil HDP Ruska 2,3 bilionu USD.
Nejvíce udivuje, že se to stalo i přes bezprecedentní tlak sankcí na Rusko. Plyne z toho, že Putinův plán na ochranu ruské ekonomiky se zdařil.
Autoři článku předpokládají, že návrat Ruska mezi desítku největších ekonomik světa je to, čeho se Washington nejvíce ze všeho bál. Dokazuje to, že USA nejsou všemocné.
„USA v roli hegemona dostaly pořádný políček. Jakkoliv zavedly mnoho sankcí, dokázalo se Rusko ochránit a řešit své vlastní problémy“, říká se v materiálu.
Tato situace je obzvláště pozoruhodná tím, že v západních ekonomikách bude stále hůř. Evropu bez levných ruských zdrojů energie čeká deindustrializace. Před USA se tyčí perspektiva dedolarizace mezinárodního obchodního systému.
Převzato z Pravda.ru


Nejčtenější za týden