Rusko tvrdí, že zničilo americkou protivzdušnou obranu Patriot v Kyjevě
RSS

Rusko tvrdí, že zničilo americkou protivzdušnou obranu Patriot v Kyjevě

Ruské ministerstvo obrany v úterý prohlásilo, že v Kyjevě zničilo americký systém protiraketové obrany země-vzduch Patriot. (Foto: Twitter)Moskva prohlásila, že ke zničení cíle během nočního úderu na Ukrajinu použila hypersonickou raketu Kinžal.I hate to be the bearer of bad news, but after careful review of this video, it appears that the air defence battery (most likely patriot) tried to save itself, but failed. It most probably got toasted. pic.twitter.com/tRAB3O4Y9e — War Monitor (@WarMonitors) May 16, 2023
Na Ukrajině se prý zvýšila radiace. Drábová reaguje
Zprávy přicházejí v době, kdy Ukrajina již dříve prohlásila, že pomocí stejných systémů sestřelila přes noc celou palbu ruských bezpilotních letounů a raket – včetně šesti moderních raket Kinžal – několik hodin před návštěvou zvláštního vyslance vyslaného Čínou.Vlna úderů přišla jen něco málo přes týden poté, co Kyjev oznámil, že poprvé sestřelil raketu Kinzhal pomocí systémů Patriot dodaných USA.Ohlášený úspěch Ukrajiny při likvidaci desítek ruských bezpilotních letounů a raket ilustruje její posílenou protivzdušnou obranu po zimě systémových úderů na klíčovou infrastrukturu.
Výbušné plány: Zelenskyj hovoří o útocích proti Maďarsku
„Další neuvěřitelný úspěch ukrajinských vzdušných sil!“ uvedl ministr obrany. uvedl ministr obrany Oleksij Reznikov v příspěvku na Twitteru.Ministerstvo obrany uvedlo, že ukrajinské systémy protivzdušné obrany vyřadily celkem 18 raket, včetně typů, které Kreml označil za „ideální“, a také devět dronů.Zvláštní vyslanec Pekingu, vysoce postavený diplomat Li Chuej, by měl přijet do Kyjeva na dvoudenní návštěvu v rámci evropského turné na podporu mírových jednání o válce na Ukrajině vedených Pekingem.
Zelenskyj uspěl: Německo dá zbrojní balíček v hodnotě 2,7 miliardy eur
„Očekává se, že se setká s FM (ministrem zahraničí) a dalšími vysoce postavenými úředníky,“ řekl agentuře AFP ukrajinský vládní zdroj bez uvedení podrobností.Li se stane nejvýše postaveným čínským diplomatem, který navštíví válkou zmítanou zemi od loňské invaze Moskvy, a jeho cesta přichází tři týdny poté, co ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj telefonicky hovořil se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem.Peking uvedl, že cílem cesty je „komunikovat se všemi stranami o politickém řešení ukrajinské krize“.
Bude Putin nařizovat odstranění šéfa Wagnera, když Bakhmut visí na vlásku?
Si, který se snaží Čínu stavět do role neutrální a rádoby zprostředkovatele, navštívil Moskvu v březnu a byl kritizován za to, že odmítl odsoudit válku Kremlu proti svému sousedovi.Liova návštěva přichází také poté, co Zelenskyj ukončil okružní cestu po hlavních evropských městech, aby vyzval spojence Ukrajiny ke zvýšení vojenské podpory.Zdroj: dailysabah.com
Článek Rusko tvrdí, že zničilo americkou protivzdušnou obranu Patriot v Kyjevě se nejdříve objevil na AC24.cz .


Nejčtenější za týden