MUDr. Peková naznačuje umělý původ britské varianty Alfa

MUDr. Peková naznačuje umělý původ britské varianty Alfa

PAVEL DUDR
Známým expertům na pandemii jsme rozeslali 3 dotazy, které se týkají původu britské varianty Alfa, neboť na tyto otázky se nám v médiích a dostupných zdrojích nepodařilo najít odpovědi. Jsou to tito odborníci:

 
 
 
 
 
MUDr. Soňa Peková
prof. RNDr. Jaroslav Turánek
prof. MUDr. Jan Žaloudík
Mgr. Jan Pačes
Doc. MUDr. Jan Trnka
prof. MUDr. Jiří Beran
prof. RNDr. Jaroslav Flegr
prof. RNDr. Václav Hořejší
MUDr. Petr Smejkal
RNDr. PhDr. Zdeněk Hostomský
Skupina MESES
Iniciativa Sníh
Zde jsou zmíněné dotazy na původ nemoci covid-19
1. Proč mnoho expertů řeší původ wuhanské varianty ( přirozený – umělý), ale nikdo z nich neřeší původ britské varianty Alfa, která usmrtila mnohem víc lidí?
Existují studie, které říkají, že varianta alfa mohla vzniknout v těle dlouhodobě nemocného pacienta, který byl léčen protilátkami, např. (1). Nebo:

„ Chronické infekce mohou vysvětlovat, proč varianta Alfa, která byla poprvé spatřena ve Spojeném království na konci roku 2020, vzniká se spoustou mutací najednou. Teoreticky mohla Alfa tyto změny zachytit jednu po druhé, než dorazila do země, říká Andrew Rambaut z University of Edinburgh, ale skutečnost, že většina jejího genomu v té době připomíná jiné britské viry, naznačuje, že místo toho prošel lokální virus rozšířený vývoj u jednoho pacienta. “Jsem stále přesvědčen, že nejlepším vysvětlením je chronická infekce,” říká Rambaut.(3)
Britská alfa má 23 mutací, ale nebyl zaznamenán žádný její předchůdce s méně mutacemi. Tedy mohl být držen tento pacient v přísné karanténě, která ovšem skončila po jeho smrti a infekce byla vypuštěna. Proč tedy nebylo vyšetřováno cizí zavinění?
2. Proč v Anglii a potom v celé Evropě i v USA přestaly vznikat nové varianty, zrovna když se začala šířit britská Alfa v listopadu 2020? Zde jsou měsíční počty nových variant podle zemí od dubna 2020 do dubna 2021, podle (2), cov-lineages.org.

3. Na fylogenetickém stromě britské varianty Alfa, který zveřejnil server gisaid.org (4), můžeme občas vidět záznamy případů, které popírají závěr, že britská varianta vznikla na 100% v Anglii, viz obr., béžový bod k 25.9.2020, který byl zaznamenán v Kanadě, ale nešířil se dál. Tyto body z toho stromu časem zmizí, máme uloženo několik takových případů. Tedy vzniká otázka, proč se tato varianta šířila tak úspěšně v Anglii a nikoli jinde? Není zde náhodou možné úmyslné cizí zavinění?

Prameny:
(1) https://www.thailandmedical.news/news/finally-documented-case-of-how-antibody-drugs-bamlanivimab-and-etesevimab-are-creating-resistant-mutations-like-q493r-in-sars-cov-2
(2) https://cov-lineages.org/lineages.html
(3) https://www.science.org/content/article/new-sars-cov-2-variants-have-changed-pandemic-what-will-virus-do-next
(4) https://www.gisaid.org/hcov19-variants/
Jako první na tyto otázky odpověděla MUDr. Peková, jejíž odpověď zde citujeme:

„Děkuji za dotazy, odpovím hned, aby Váš mail nezapadl. Odpovím na všechny tři dotazy najednou, neb dotazy spolu souvisejí:
Britská varianta skutečně nemá žádného přímého předchůdce, ani žádného přímého následovníka. Přímá následnost totiž v genetice obnáší to, že každá další generace nese všechny mutace generace předchozí (vlna rodičovská), nanejvýš nějaké další mutace následná vlna přidá. To se ovšem nestalo ani v jednom případě od března 2020 na území ČR se vyskytujících vln (březen 2020, září/říjen 2020, listopad/prosinec 2020, prosinec2020 – březen 2021), kdy každá z těchto vln byla tvořena genomicky distinktním kmenem bez přímé návaznosti s vlnou předchozí. Toto potvrzují i naše laboratorní data (TILIA LABORATORIES), deponovaná v GISAID i NCBI, kdy jsme selektivně celogenomově sekvenovali (celogenomová NGS analýza) kmeny všech tří podzimních vln. Vzhledem k tomu, že se od začátku této “pandemie” důvodně domnívám, že se jedná o uniklé laboratorní kmeny, předpokládám jejich individuální vznik v laboratoři, nikoliv příčinně/následnou selekcí v lidské populaci.
srdečně zdraví a hezký den přeje,
Soňa Peková

Dále nám odpověděl prof. MUDr. Jan Žaloudík, z jehož odpovědi citujeme:

„…fandím Vám ve Vašem pátrání i tápání. Tápou mnozí, skoro všichni.
Je to o úhlu pohledu. Všichni jsme mutanti, jistě i já, a při vší úctě i Vy. Naštěstí, řekl bych. Vývoj života stojí na mutacích.
Pokud budeme pokládat SARS CoV2 za dílo Přírody, budou mít jeho proměny (mutace) jinou logiku než bude-li pokládán za dílo Stvořitele.
Co třeba vědět nám sděluje ČT24 a mainstream. Co lidu nesděluje, není…“ 

Nakonec odpověděl ještě jeden vědec, který ovšem si nepřeje být jmenován , ale uvádí mnoho užitečných a podnětných odkazů, přičemž na tom, co uvádíme, nevidí nic neobvyklého nebo podezřelého:
ad 1.
…“ Více se řeší původ přeskoku viru na člověka (tedy původní wuhanská varianta), protože to je jedinečná událost. Všechny další varianty jsou dceřinné, mechanismus jejich vzniku známe a máme jich v současnosti stovky, takže to asi virologům nepřipadá tak zajímavé.
Varianta B.1.1.7 nemá 23 mutací, to jsou pouze ty, které jsou definující. Tedy, každá sekvence, která obsahuje tyto mutace je klasifikována jako varianta B.1.1.7 nebo její dceřinná varianta. Většina současných izolátů má mutací více, okolo 40. Přibývají rychlostí ~24 za rok….“
A nyní citát ze zdroje, který nám doporučil:

„Vícenásobné síťové analýzy pomocí různých metod důsledně odhalily, že varianta Alfa byla výsledkem rekombinace, na rozdíl od běžného předpokladu, že se varianta vyvinula z postupných mutací v lineárním pořadí.“(1 )
O vzniku varianty B.1.1.7 doporučuji například tento článek (2), kde jsou všechny možné evoluční scénáře včetně zdrojových dat.“

Tolik nejmenovaný vědec.
Ve zmíněné práci (2), kterou vytvořili J. Zhang, Y. Zhang a kol., vědci z Čínské akademie věd, je popsán vznik britské varianty Alfa takto: „ Ukázali jsme, že raná varianta B.1.1.7 se nemusela vyvinout spontánně ve Velké Británii nebo v lidské populaci. Naše rozsáhlé analýzy naznačily, že možným hostitelem přímého předka varianty B.1.1.7 by mohli být psi, kočky nebo norci…“
Asi proto, že luskouni ani netopýři se v hrabství Kent, kde byla poprvé zaznamenána varianta Alfa, nevyskytují v dostatečném množství. To je ovšem celkem jasná snaha o zesměšnění evropské vědy, protože tito čínští vědci určitě vědí, že kočky ani psi nebyli nemocí covid-19 zasaženi a evropská věda v této otázce naprosto tápe. Je to patrné z následujícího obrázku, který je z tohoto článku.


Na takovém zesměšnění ale může být něco pravdivého, totiž to, že varianta B.1.1.7 (Alfa) nepochází z člověka a potom, že evropští vědci skutečný původ varianty Alfa neznají, což je vyjádřeno otazníkem u „Unsambled progenitor“ / nezjištěný předek /. Tedy nepřímo a nechtěně potvrzují to, co píše MUDr. Peková.
Prameny:
(1) https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2021.06.24.449840v2.full
(2) https://www.nature.com/articles/s41421-021-00282-1Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější