Pozor, na Pražském hradě je blázen!

Pozor, na Pražském hradě je blázen!

JAN ZIEGLER
A možná i nebezpečný, a možná také není sám. Začínám pochybovat o duševním zdraví prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka, který na seriózní dotazy novinářů odpovídá žalmy z Bible.


Prezident Miloš Zeman byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice v Praze Střešovicích a údajně ho čeká minimálně několikadenní hospitalizace. Je tedy logické, že média o to mají zájem a obracejí se na jeho tiskového mluvčího s žádostmi o poskytnutí informací o zdravotním stavu hlavy státu. To je normální, a když byl dříve nemocný prezident Václav Havel, tak žurnalisté dostávali pravidelná sdělení o jeho zdraví. Mluvčí Ovčáček se však k této situaci postavil velmi svérázným způsobem . Na Twitteru místo odpovědí ocitoval úryvek ze Starého zákona. Konkrétně  Žalm 3, verše 5-7  .
„ Hlasitě jsem volal k Hospodinu, a vyslyšel mě ze své svaté hory. Klidně jsem ulehl a usnul. Probudil jsem se, protože mi Hospodin pomáhá. Nezaleknu se ani tisíců, kteří mě obkličují.“
Pěkné, já se také nezaleknu tisíců, kteří mě obkličují. I já miluji Písmo svaté a mým oblíbencem je pro změnu Žalm 46, verše 2-3.
„ Bůh je naše útočiště, naše síla, pomoc v soužení vždy velmi osvědčená.  Proto se bát nebudeme, byť se převrátila země a základy hor se pohnuly v srdci moří.“
To, aby si někdo nemyslel, že mám něco proti Bibli. Ale teď vážně. Od prezidentova mluvčího bych očekával poněkud důvěryhodnější vystupování. Je to člověk placený z našich daní a je jeho povinností informovat přesně a pravdivě o Miloši Zemanovi, který není žádným soukromníkem. Mám dojem, že Jiří Ovčáček rovněž nechápe, že není privátní osobou, která si může dělat, co chce, ale státním zaměstnancem, a podle toho by se měl chovat. Je také fakt, že jeho vystupování vyvolalo pod článkem na iDNES.cz velkou obavu diskutujících o duševním rozpoložení páně Ovčáčka. Lidé se ptají, jestli není náhodou nemocný, nepomátl se, či nepožil větší množství alkoholických nápojů. Jeho vystupování totiž vážně není normální.
Také mě v případě dua Zeman Ovčáček napadá jisté výstižné české přísloví, “jaký pán, takový krám.”

Jan Ziegler

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější