Drážďanské umělecké muzeum změnilo 143 názvů uměleckých děl, byly prý rasistické

Drážďanské umělecké muzeum změnilo 143 názvů uměleckých děl, byly prý rasistické

Názvy, které nebyly po dlouhá staletí změněny a které jsou zároveň nedílnou součástí díla, museli náhle současní pokrokáři změnit. Přitom názvy děl vymysleli sami umělci, kteří netušili, že jejich díla budou za pár set let v rukou absolutních idiotů, kteří nebudou mít na práci nic lepšího, než jejich díla svým způsobem prznit. Otázka je, kdy tyto šílence napadne obrazy přemalovat…
Státní umělecké muzeum v Drážďanech přejmenovalo 143 svých exponátů. Mezi zakázanými názvy jsou termíny jako “Maur”, “trpaslík” nebo “cikán”, jak je vidět z odpovědi ministerstva cestovního ruchu na žádost parlamentní skupiny Saské AfD. Například název obrazu “Krajina s mohamedánskými poutníky” Christopha Ludwiga Agrizoly (asi 1710) byl změněn na “Krajina s modlícími se muslimy”.
u tohoto obrazu vadil výraz “mohamedáni”
V případě jedenácti exponátů nebyl název změněn, ale závadné slovo bylo nahrazeno hvězdičkami. Soška “Maur se smaragdovým jevištěm” se stala  “**** se smaragdovým jevištěm”. Změněné pracovní názvy nejsou v žádném případě názvy vybrané samými umělci. Většina označení je založena na současných historických konvencích, jak je vidět z odpovědi. Od roku 2020 se muzejní sbírky, které jsou v muzeu vystavovány od roku 1560, kontrolují na “rasistické nebo jinak diskriminační výrazy nebo obsah”.
Mluvčí parlamentní skupiny AfD v Sasku Thomas Kirste byl přejmenováním zděšen: “Je pro mě nepochopitelné, jak jsou zde zničené saské kulturní památky evropského významu. Co je rasistické nebo pejorativní na termínu “Eskymák” nebo “domorodý”? Je to ještě nepochopitelnější s termíny “tmavá pleť” a “africký”. Tyto pokrokářské levicové šílenosti musí být okamžitě zastaveny.” Historikové umění se obávají, že přejmenování povede ke značnému zmatku ve vědeckých katalozích.
Světoznámé drážďanské umělecké sbírky jsou často v titulcích novin. V listopadu 2019 bylo při velkolepé krádeži umění v Zeleném trezoru zcizeno jedenáct exponátů. Hodnotu kořisti, která ještě nebyla vrácena, nelze odhadnout. Do krádeže byl zapojen jeden z arabských klanů…
Ohodnoťte tento příspěvek!

[Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější