Kryptoměny – bublina, nebo skutečný trh?

Kryptoměny – bublina, nebo skutečný trh?

Kryptoměny, resp. digitální peníze, se začaly objevovat na internetu již kolem roku 1998. Stále to však byly jen pokusy a nejednalo se o skutečná funkční a především komerčně úspěšná digitální platidla. Nedisponovaly dostatečnou decentralizací, byly lehce napadnutelné, manipulovatelné a jejich celkový koncept nebyl v podstatě vůbec dotažen.
Příběh těchto virtuálních coinů však celkově začíná jednou osobou, kryptografem Davidem Chaumem. V roce 1983 vyvinul Američan kryptografický systém s názvem eCash. O dvanáct let později vyvinul další systém DigiCash, který používal kryptografii k utajení ekonomických transakcí. Poprvé však byla myšlenka nebo termín „kryptoměna“ vytvořena v roce 1998. V tomto roce Wei Dai začal přemýšlet o vývoji nové platební metody, která používala kryptografický systém a jejíž hlavní charakteristikou byla decentralizace.
Na trh přichází skutečný decentralizovaný coin – Bitcoin
Pamatujete si světovou ekonomickou krizi, která začala před více než deseti lety? Ano, v roce 2008 finanční krize postihla všechny, včetně americké velmoci, na vzestupu. Důsledky takové velké ekonomické katastrofy byly nečinné a dolary ztrácely hodnotu rychlostí světla.
V roce 2009, takzvaný Satoshi Nakamoto, osoba, jejíž identita je stále tajná, vytvořil první kryptoměnu, Bitcoin. Jak jste si již mohli přečíst, nebyl prvním člověkem, který přišel s nápadem jej vytvořit. Jaký byl za tím záměr? Vytvořit nový způsob platby, který by mohl být použit na mezinárodní úrovni, být decentralizovaný a bez jakékoliv finanční instituce za ním. Jednoduše stvořit měnu, která by byla jako odpálená neřízená a nezničitelná střela. Že by to bylo něco nemožného? Čtěte dál.
K vytvoření jeho kryptoměny ho pravděpodobně přivedla velká ekonomická krize, která zasáhla miliony občanů. Také chtěl přimět lidi vidět, že existují i jiné druhy peněz, které nejsou ty konvenční, ale které můžete také použít a mít z nich prospěch a používat je zcela běžně, tj. platit jimi za běžné věci a za každodenní potřeby.
Jak je to s kryptoměnami teď?
Využívání a investice do kryptoměn se zvyšují. Jejich začátky nebyly dobré, široká společnost této nové formě plateb příliš nedůvěřovala, nicméně postupem času se tento koncept změnil. Mnoho firem tuto digitální měnu již používá, umožňuje platbu svých produktů a služeb těmito virtuálními měnami, a dokonce si vytváří vlastní.
Dvě ze společností, které vyvinuly nebo vyvíjejí vlastní kryptoměnu, jsou nadnárodní fotografická, designová a produkční společnost Kodak a sociální síť Facebooku. První společnost vytvořila KodakCoin a druhá Libru. Jiné společnosti raději povolují virtuální měny pouze jako platební metodu. Na používání kryptoměn vsadily hotelové řetězce, letecké společnosti i turistické parky.
Taky vzniklo mnoho společností, díky kterým můžete bezpečně investovat do kryptoměn i vy sami, jsou to různé burzy nebo programy, díky kterým si můžete také ukrojit svůj kousek ze světa kryptoměn.
Pokud jde o hotely, které vám s nimi umožňují platit, máme španělský řetězec Casual Hotels a pětihvězdičkový švýcarský hotel Dolder Grand Hotel. Řetězec Casual Hotels prozatím umožňuje používat kryptoměny pouze v hotelu Casual del Mar v Malaze, i když záměrem majitelů je implementování ve všech hotelech které spravují.
Pokud jde o letecké společnosti, Surf Air se sídlem v USA nám již umožňuje provádět některé transakce s kryptoměnami. Například placení měsíčního poplatku.
A nakonec turistické parky nebo turistické kanceláře, jako je Národní turistická kancelář Německa. Ty také chtějí začít ve světě virtuálních měn, které mají dnes tak velký význam a růst. Prostřednictvím oficiálního prohlášení vyjádřili své záměry, prezident agentury uvedl, že hlavním záměrem, který měli s využitím kryptoměn, bylo těžit ze ziskovosti získané tímto novým platebním systémem.
Jaká je budoucnost těchto virtuálních měn?
Každý měsíc vzniká stále více kryptoměn a lidé se na toto téma vzdělávají stále více i v České republice. Všechno to sice začalo Bitcoiny, ale není to jediná kryptoměna na trhu. Jako druhá největší kryptoměna na světě je Ethereum (ETH) a silné zastoupení ve světě má i Litecoin (LTC).
Technologie blockchainu používaná kryptoměnami se v průběhu let konsolidovala a mnoho odborníků předpovídá, že tato technologie se bude využívat i v jiných odvětvích, na čem se už pracuje. V této chvíli není úplně jasné, jak se budou kryptoměny v budoucnosti chovat nebo jak se k nim budou chovat vlády, které proti kryptoměnám zarytě bojují, tedy alespoň většina z nich, ale už teď víme, že jejich hodnota bude pomalu, nebo možná i rychle stoupat. A pokud je bude chtít někdo zastavit, tak to bude prakticky nemožné.
A co vy? Používáte kryptoměny? Investujete do nich své peníze? Pokud se chcete o světě kryptoměn dozvědět více, můžete se podívat na videa z Bitcoinového kanálu .
(PR)Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější