Dotace EU: Program rozvoje venkova

Dotace EU: Program rozvoje venkova

Dotační politika Evropské unie pomáhá v mnoha oblastech života. Peníze lze čerpat na různé programy, které se týkají například vzdělání, cestování, školství, zdravotnictví i rozvoje venkova. Na co konkrétně je možné je použít?
České a evropské programy na sebe vzájemně navazují
Evropská unie prostřednictvím Rady EU pravidelně vyhlašuje nejrůznější programy na čerpání dotací. Přijala také program společné zemědělské politiky a s ním související Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova. Na základě toho Česká republika spustila Národní strategický plán rozvoje venkova, díky kterému může čerpat finance z evropského programu.
Ty jsou především na obnovu, zachování a zlepšení ekosystémů, které jsou na zemědělství závislé. Investice mají pomoct inovovat zemědělské podniky a mladým lidem při vstupu do podnikání v zemědělském odvětví, budovat krajinnou infrastrukturu či podpořit ekonomické aktivity nezemědělské produkce.
Život na venkově
I když hodně Čechů dává přednost jednoduššímu životu ve městech, venkov je tradičním bydlením. Je důležité poskytnout mu prostor pro jeho rozvoj. Tím mohou být třeba i dotace na naučné stezky či cyklostezky, pro vodáckou i pěší turistiku, které přispívají k většímu cestovnímu ruchu. Ten pak přináší venkovu potřebné peníze. Finance ovšem potřebují i zemědělské podniky, které na venkově mají svá sídla. A to nejen na rozvoj své zemědělské politiky. Finanční zdroje využívají na řešení krize vyvolané COVID-19, která se citelně dotkla jejich činností.
Jak získat dotace
Program rozvoje venkova je zásadní zejména pro zemědělské podnikatele, kterým pomáhá plánovat investice do nezemědělských činností. Těmi může třeba být stavební obnova nebo výstavba nové provozovny, pořízení strojů a technologií, nákup výpočetní techniky či nemovitosti. Získat dotaci z evropských programů nemusí být tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Rozhodně je dobré se v této věci obrátit na odborníky, kteří se na oblast získávání dotací specializují.
Nejdůležitější je vytvoření podrobného projektového záměru a podání elektronické žádosti o podporu. Přitom samotná žádost je klíčovým dokumentem, který rozhoduje o úspěchu či neúspěchu.
Proč spolupracovat se společností Naviga4?
Společnost Naviga4 má špičkový tým interních konzultantů, kteří se zabývají různými oblastmi dotační podpory. Zároveň přebírá zodpovědnost za možná rizika, jež jsou s realizací projektů spojená. Své služby má pojištěné. Na kontě má za dobu 18 let své existence spoustu spokojených klientů, kterým pomohla získat finance pro nejrůznější oblasti podnikání.
Služby poskytuje ve čtyřech základních oblastech, a tím je poradenství při přípravě žádosti o dotaci, asistence v průběhu realizace projektu, veřejné zakázky a analýzy. Nabízí tedy vše, co podnikatelé pro získání dotace na svůj rozvoj potřebují.
(PR)Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější