Proč Romea otevřeně nevyzve nepracující Romy, aby se postavili za svoje rodiny a za svůj vysávaný stát a začali se začleňovat do společnosti?

Proč Romea otevřeně nevyzve nepracující Romy, aby se postavili za svoje rodiny a za svůj vysávaný stát a začali se začleňovat do společnosti?

MONIKA HRABÁKOVÁ
Zatoulala jsem se na facebookové stránky neziskové organizace Romea a nestačila jsem se divit (anebo naopak, přesně se mi potvrdilo, co jsem čekala, že v prvních příspěvcích najdu).
 Samozřejmě, že valné většině nepřizpůsobivých se nelíbí excelentní návrh zákona od naší poslankyně Lucie Šafránkové (jehož schválení je bohužel neustále blokováno), který by pomohl k ukončení zneužívání sociálních dávek a sociálního systému naší země , a proto kolem sebe začíná kopat. 
V článku autor reaguje na citaci pana Vondráčka (ANO), který sdělil, že nevylučuje povolební spolupráci s SPD, což by dle autorových slov na Romee bylo “nejhorší variantou pro Českou republiku a všichni Romové by si měli uvědomit, co je v sázce.” 
Místo toho nabízí tzv.: demokratické strany. Všichni víme, jaké. 
Dále se dočtete, že jde o celkový postoj SPD vůči Romům, což samozřejmě je opět tvrzení naprosto vytržené z kontextu. Ano, mezi Romy se nachází největší procento nepřizpůsobivých (to nelze popřít), ale sám Tomio Okamura pravidelně připomíná, že pojem “nepřizpůsobivý” nerovná se “Rom”. To by si měla uvědomit zase Romea.
V našich členských řadách máme též Romy. Na našich kandidátkách jsou také Romové. A i osobně znám pár Romů, kteří nás budou volit – a jsou to občané slušní, pracující a vymykající se stereotypní sociální bublině romské společnosti. Když můžeme pracovat my, když mohou pracovat i oni, proč zde pořád existuje skupinka vyvolených, která celý život na práci nesáhne a jen natahuje ruku? A pozor – opět, nejde jen o Romy, nýbrž o nepřizpůsobivé jako celek a každý z nás jistě pár takových zná! 
Zajímá mě, přátelé, proč Romea otevřeně nevyzve nepracující Romy, aby se postavili za svoje rodiny a za svůj vysávaný stát a začali se začleňovat do společnosti? Proč Romea nevyzve k tomu, aby všichni bez rozdílu posílali své děti do školek a do škol? Na tyto věci máme přece všichni bez rozdílu právo, tak proč jej opět všichni nevyužijí? Proč nemůže Romea podporovat společnost, kde je normální pracovat a nevysávat stát? 
To je ta správná otázka. 

Monika Hrabáková, fb
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!


Dnes nejprohlíženější