Německo: Další policista je vyšetřován za to, že postřelil žadatele o azyl, který útočil nožem
RSS

Německo: Další policista je vyšetřován za to, že postřelil žadatele o azyl, který útočil nožem


V Německu nejde o první případ útočníka, který byl postřelen či zastřelen policií, nicméně předchozí případy skončily převážně tak, že byl potrestán policista, který útočícího vetřelce zastřelil či zranil, případně i jeho kolegové za to, že střelbě nezabránili.
Bude tedy zajímavé sledovat, jak se případ vyvine. Zřejmě však tentokrát zasahující policista dopadne podobně jako ten, který zhruba před rokem zastřelil Senegalce útočícího nožem. Z Afričana posléze udělali mučedníka a potrestán byl jak policista, který násilného vetřelce zastřelil, tak jeho kolegové, kteří byli zásahu přítomni.
Bylo zahájeno vyšetřování činů německého policisty, který ve středu zastřelil žadatele o azyl, který útočil s nožem před migračním centrem v Hannoveru-Vinnhorstu.
25letý žadatel o azyl údajně napadl ochranku nožem před zařízením na ulici Alt-Vinnhorst kolem 6:50. Policistům také několikrát vyhrožoval po jejich příjezdu na místo.
Navzdory četným varováním, aby odložil zbraň, útočník to odmítl udělat, což přimělo 24letého policistu, aby na něho namířil svou střelnou zbraň. Ze své služební zbraně vypálil několik ran, které nejmenovaného žadatele o azyl zneškodnily.
„Policisté okamžitě útočníkovi poskytli první pomoc a přivolali záchranáře, kteří převezli kriticky zraněného muže do nemocnice k naléhavému lékařskému ošetření,“ uvádí se v policejní zprávě.
Vyšetřování od té doby převzala hannoverská kriminální služba a státní zastupitelství se snaží zjistit, zda zúčastněný policista  proti útočníkovi nepoužil nepřiměřenou sílu.
Policista je nyní vyšetřován pro možný pokus o zabití.
Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování policie v tuto chvíli neposkytla žádný další komentář k  případu.
Útoky nožem mezi migranty se v posledních letech staly v celém Německu stále větším problémem. V lednu  byl zatčen palestinský žadatel o azyl za ubodání dvou cestujících v regionálním vlaku v německé spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko.
V prosinci loňského roku německá média informovala o strašlivém pobodání dvou školních dětí eritrejským žadatelem o azyl, když šly na zastávku školního autobusu v německém městě Illerkirchberg.
A začátkem tohoto měsíce Turek narozený v Berlíně pobodal dvě holčičky v areálu berlínské protestantské školy, zatímco 30 dalších dětí tomu s hrůzou přihlíželo.
Útoky nožem se již staly jakýmsi německým „folklorem.“ Například v Berlíně dochází k osmi útokům nožem denně.  A jak tento problém řeší tamní vláda? Na ulicích se objevily varovné tabulky, zakazující nošení nožů a jiných zbraní…


Ohodnoťte tento příspěvek![Celkem: 0 Průměrně: 0 ]Článek Německo: Další policista je vyšetřován za to, že postřelil žadatele o azyl, který útočil nožem se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda .


Nejčtenější za týden